19. detsember 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Hingepuudutav muusika

Aasta 2013 ülevaimad muusikalised hetked sain Tallinna Kammerorkestri ja Pärnu Festivaliorkestri kontserdilt.

Kesksuvises Pärnus sai taas nautida Pärnu Festivali orkestri kõrgtaset. Paavo Järvi kutsus sellesse orkestrisse mängima tippmuusikud maailma erinevatest orkestritest. Tulemuseks oli nõtkelt ja paindlikult, õhinaga musitseeriv orkester, kus mängijate ja dirigendi vahel oli erakordselt tundlik kontakt.

Muusika faktuur muutus kristallselgeks ja karakterid eredaks. Paljukuuldud Beethoveni “Eroica” avanes täiesti uuest küljest, oma täies ilus ja selguses. Sama võib öelda ka Richard Straussi ja Mozarti teoste kohta. Kogu festivali tipphetk oli aga USA viiuldaja Hilary Hahni ja festivaliorkestri koosmusitseerimine Vieuxtempsi Neljandas viiulikontserdis. See tundus täiuslik!

Teise elamuse pakkus Tallinna Kammerorkestri hooaja avakontsert selle vastse peadirigendi Risto Joosti (pildil) juhatusel. Kogu kontsert oli kantud särisevast energiast ja sügavast kontsentratsioonist. See algas Elleri mõtliku ja nukra, hingepuudutava muusikaga ning lahvatas seejärel virtuoossuse ja vaimukuse pillerkaareks Šostakovitši Esimeses klaverikontserdis, kus sai imetleda nii pianisti Sten Lassmanni kui ka trompetisti Indrek Vau oivalist koosmängu orkestriga.

Sten Lassmanni mängust tooksin eraldi esile mõtestatud fraseeringu, meloodialiinide täpsuse ja varjundirikkuse, tehnilise võimekuse ja artistlikkuse. Teose väljendusrikas esitus lummas ja pälvis õigustatult suurimad ovatsioonid.

 

Kontsert

Tallinna Kammerorkestri hooaja avakontsert

5.10 Tallinnas

Hetkel kuum