Eesti Energia selgitab Utah' investeeringut

10. jaanuar 2014, 12:02

 Eesti Energia teatel pole USA Utah' projektiga seoses põhjust spekuleerida saja miljoni euro kaotamise üle.

Tänases Äripäevas ilmus arvamusartikkel „Minister Äpardus“, mille autor juhtis tähelepanu majandusministri Juhan Partsi vastutusalades juhtunud äpardustele. Artiklis oli mainitud, et USAsse Utah’ kõrbesse olid investeeringud juba tehtud, kui selgus, et sealsest põlevkivist on ootamatult raske õli toota. Ameerika põlevkivi osutus Eesti omaga võrreldes kuivemaks ja kõvemaks ning küsimärgi alla sattus 100 miljoni dollari ehk 73,5 miljoni euro saatus.

Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik teatas seepeale: "Meedias on tõesti räägitud ka numbrist 100 miljonit dollarit, ent juttu lisaks tänastele investeeringutele ka võimalikest tulevastest investeeringutest."

Energiafirma selgituste järgi on Eesti Energia Utah' põlevkiviprojekti selle eelarendusfaasis investeerinud vaid 36 miljonit eurot, millest põlevkivivarude ost moodustab 30 miljonit.

"Seega 100 miljoni euro kaotamise üle spekuleerimiseks ei ole täna mingit alust, sest projekti ei ole investeeritud isegi poolt sellest summast," lisas Vennik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. January 2014, 08:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing