Enn Parel: Eestis käib õllerevolutsioon

Raigo Neudorf, Ave Lepik 24. jaanuar 2014, 15:43

Põhjala pruulikoja nime all käsitööõlut valmistava Õllekunsti OÜ ühe asutaja Enn Pareli sõnul on Eestis hoogu sisse saamas mitmed väikeõlletootjad, mis tähistab omamoodi õllerevolutsiooni algust.

 Põhjala pruulikoda ise loodab oma uhiuue tootmise avada juba lähiajal.

„Jaanuari alguses saabusid USAst meie pruuliseadmed ning praegu ootame veel pudelite villimisliini ja etiketimasinat - siis on kogu sisseseade olemas,“ tutvustas Parel ettevõtte plaane.

Ettevõte on paralleelselt seadmete ülespanekuga ajanud ka vajalikke dokumente (tervisekaitse, maksu- ja tolliamet, Metrosert), mistõttu on lootust, et juba märtsis ollakse valmis esimest korda oma uhiuues pruulikojas pruulima.

Parel lisas, et on kursis ka Soome väikeõlletootja Sori Brewing tegemistega, kes teatas oma otsusest Eestis tootmine avada. „Sori poistega oleme kohtunud, nad on täitsa tublid noored mehed ja ajavad õiget asja. Mida rohkem väiketootjaid on, seda põnevam on õllemaastik ja seda enam avastavad inimesed, et õlu on midagi totaalselt erinevat sellest maitsetust masstoodangust, millega suurtootjad on turu üle ujutanud," ütles Parel. 

Loe pikemalt Äripäeva teemaveebist tööstusuudised.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2014, 15:43
Otsi:

Ava täpsem otsing