Oltjer: teenetemärk on suur üllatus!

Kaisa Gabral 05. veebruar 2014, 12:30

President Toomas Hendrik Ilveselt Valgetähe teenetemärgi saavale Chemi-Pharm ASi omanikule Ruth Oltjerile tuli tunnustus suure üllatusena.

„Tõesti oli väga suur üllatus, tahtsin sellest kuuldes kohe tooli lähemale saada ja maha istuda, ei oodanud üldse seda,“ kommenteeris Oltjer uudist.

„Tohutult suur tunnustus, mis seab lati väga kõrgele, tuleb veel rohkem tööd teha. Ma üldse ei oodanud seda, teen vaikselt oma tegemisi ja siis äkki selline üllatus, siis hakkad arvama juba, et teised ei teagi sellest midagi,“ lisas Oltjer.

„Praegu just tõstan oma sõitu reisikorraldaja abiga ringi, pidin sel ajal Eestist eemal olema, aga nüüd saan siin olla," vastas Oltjer küsimusele, kas läheb auhinda ka isiklikult vastu võtma.

Tunnustuseks ettevõtluse edendamise eest saavad Valgetähe teenetemärgi veel Erkki Raasuke, kes oli osaline Eesti kaasaegse panganduse loomisel ja selle rahvusvaheliseks muutmisel, ent andnud oma panuse ka riigisektorisse; turismifirmade liidu juhatuse kauaaegne liige Anne Samlik Estravelist; Balti Spoon OÜ asutaja Edmund Smolarek, kes on ka Kuusalu valla suurim tööandja; Molycorp Silmet AS tegevjuht David James O’Brock-Kaljuvee, kes on panustanud oluliselt Sillamäe linna ja laiemalt Kirde-Eesti arengusse; teraviljakasvataja, maaelu ja ühistegevuse edendaja Jaak Läänemets Lääne-Virumaalt, kes juhib Eesti suurimat – 127 teraviljatootjat koondavat – teraviljakasvatajate ühistut; Saarema Piimatööstuse juhatuse esimees Andi Saagpakk; TransferWise leiutaja ja arendaja Taavet Hinrikus.

AS Chemi-Pharm on 1997.aastal loodud Eesti ja Inglise kapitalil põhinev ettevõte, mis toodab desinfektante, puhastusvahendeid ja kosmeetikat.Suur osa firma toodangust läheb välisturgudele.

2012. aastal moodustas ASi Chemi-Pharm müügitulu 2,5 miljonit eurot, mis on 16% rohkem, kui 2011. aastal. Müügitulust moodustas omatoodete müük
72% ja muu hulgikaubandus 28% . Põhiline müük toimus Eestisse (41%) ja Lätti (34%), vähem Leetu, Venemaale, Ukrainasse, Rootsi, Soome, Poolasse, Malaisiasse, Austriasse. Uute ekspordiriikidena lisandusid 2012.aastal Rumeenia, Sloveenia ning Norra. 2012. aasta puhaskasumiks kujunes 111 752 eurot, mis on 15% rohkem, kui 2011. aastal.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2014, 13:54
Otsi:

Ava täpsem otsing