Eesmärgiks jõuda leppeni Reformiga

Kristi Malmberg 07. märts 2014, 21:40

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus arutas tänasel erakorralisel koosolekul lähtekohti konsultatsioonide pidamiseks Reformierakonnaga.

Eesmärgiks on jõuda koalitsiooniläbirääkimiste ja koalitsioonileppeni ning sotsid volitasid erakonna esimeest moodustama delegatsiooni konsultatsioonide pidamiseks, teatas erakond.

“Juhatus otsustas nõustuda Reformierakonna pakkumisega alustada konsultatsioone juba nädalavahetusel,” ütles sotside esimees Sven Mikser.

“Sotsiaaldemokraatide jaoks on prioriteetne laste vaesusega võitlemine ja me peame ülioluliseks universaalsete lastetoetuste tuntavat tõstmist. Loomulikult mõistame me täiesti ka Reformierakonna soovi panustada praegusel keerulisel ajal rohkem riigi julgeolekusse ja just sel põhjusel tahame konsultatsioonidel kindlasti tõstatada küsimuse, kas üksikisiku tulumaksu langetamine on tänasel päeval vastutustundlik,” ütles Mikser.

SDE juhatus volitas erakonna esimees Sven Mikserit moodustama konsultatsioonide pidamiseks delegatsiooni ning kaasama delegatsiooni erakonna juhatuse liikmeid ja eksperte vastavalt kõneluste teemadele.

“Peame iseenesestmõistetavaks, et koalitsiooniläbirääkimisi peetakse korraga vaid ühe partneriga. Paralleelseid läbirääkimisi, kus Reformierakond üritab teha “vähempakkumisi” korraga mitmele partnerile, ei kavatse me aktsepteerida,” lisas Mikser.

Kui konsultatsioonid Reformierakonnaga jõuavad koalitsiooniläbirääkimisteni, siis otsustab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna osalemise valitsuse moodustamisel erakonna volikogu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. March 2014, 10:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing