Kadri Põlendik • 12. märts 2014 kell 9:52

Reinsalu: Reformierakond on kaotanud usaldusväärsuse

IRLi esimees Urmas Reinsalu ütles, et peaministri lahkumine ja valitsuskriisi esilekutsumine Reformerakonna populaarsuse nimel on vastutustundetu.

"Reformierakond on kaotanud usaldusväärsuse juhtida Eesti riiki," seisab Reformierakonna praeguse koalitsioonipartneri IRLi esimehe avalduses. "Peaminister Andrus Ansipi lahkumine ja valitsuskriisi esilekutsumine oma erakonna populaarsuse tõstmise nimel oli julgeolekukriisi ajal vastutustundetu," märkis Reinsalu.

Praegune kaitseminister Reinsalu leiab, et Reformierakond peaks nüüd aja maha võtma, selle asemel, et erakonna populaarsuse parandamise nimel eesti rahvale üksteise järel uusi peaministrikandidaate nimetada. "Kõige olulisem on, et Eesti poliitika ei muutuks inimeste silmis naeruväärseks," märkis ta.

Reinsalu avalduses seisis, et IRL ootab, et president Toomas Hendrik Ilves kohtub muutunud olukorras uuesti kõigi erakondadega, et selgitada välja töövõimelise ja Eesti huve arvestava valitsuse loomise võimalused.

Küsimuse peale, kes võiksid olla võimalikud peaministrikandidaadid IRList või Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, ütles Reinsalu, et ei soovi hetkel spekuleerida. "Presidendil on kohustus valitsuse moodustamiseks teha ettepanek ja seda ma sooviksin Vabariigi Presidendiga kõikide erakondade poolt konsulteerida," ütles Reinsalu Äripäevale.

Vähemusvalitsuse võimalikkuse kohta küsides vastas kaitseminister, et ei soovi sündmustest ette rutata. "Reformierakonna räpakas valitsuskriisi esilekutsumine ja võimetus valitsuskriisi lahendada on tekitanud täiesti uudse olukorra," lisas IRLi esimees.

Hetkel kuum