Vähi: austan Kallase otsust

Alyona Stadnik 12. märts 2014, 13:28

Kahekordne ekspeaminister Tiit Vähi, kes toetas Siim Kallast peaministrikandidaadina, oli väga üllatunud, et ta loobus sellest võimalusest.

„See on suur ja halb üllatus,“ märkis Vähi. „Kahju. Siim Kallas oleks olnud parim peaministri kanditaat praeguses olukorras Eesti valitsust juhtima. Tal on lisaks poliitilisele kogemusele Eestis ka kümneaastane poliitiline kogemus Euroopas. Seda kogemust, tööd ja teadmist Eesti kasuks tuua oleks väga vajalik ja kasulik olnud.“

Vähi saab aru Siim Kallasest. „Ta astus tagasi samadel põhjustel, mis mina astusin tagasi 1997. aasta märtsis. Ma tundsin, et on kampaania minu isiku vastu ja ma niikuinii ei saa teha tööd, miks ma siis istun ja takistan valitsuse tööd,“ meenutas Vähi. Tema tolleaegne sõnum parlamendile oli: „Astun tagasi, et riik saab minna edasi.“

Vähi sõnul üks isik oma probleemidega minevikust ei saa olla takistuseks riigi edasiminekule.

Küsimusele, kes võiks olla uus peaminister, ütles ta ei ta ei ole presidendikantseleis tööl ja ei ole ühegi partei liige ning ei anna selles küsimuses soovitusi.

Reformierakonna peaministrikandidaat Siim Kallas teatas täna hommikul pärast erakonna juhatuse koosolekut, et loobub järgmise valitsuse moodustamisest.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. March 2014, 13:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing