Oleg Ossinovski: firmade kohus on riiki üleval pidada

Marta Jaakson, Indrek Kald 18. märts 2014, 16:29

ASi Spacecom juhatuse liikme Oleg Ossinovski sõnul on ettevõtte kohuseks pidada üleval riiki, maksta kõrgeid palku ja dividende.

"Oleme alati maksnud kõrgemat palka Eesti keskmisest. Äri kohustuseks on pidada üleval riiki, kus ta töötab. Maksta kõrgeid palku ja dividende - see on aktsionäride poliitika ja see jääb kestma nii kaua, kui valitsus jätkab vastutundlikku poliitikat tööjõumakse vähendamise osas," kommenteeris ta.

Ossinovski nentis, et kahjuks toimub tööjõumaksude alandamine aeglaselt ning üle mõistuse kõrged tööjõumaksud pidurdavad majandusekasvu, langetavad palku, mis on tema hinnangul ilmne anakronism meie sajandis.

Spacecomi palgad kasvasid tema sõnul mullu oluliselt. Sel aastal avaldab aga palgatõusule suurt survet ettevõtte kasumi vähenemine, mis on seotud valuutade devalveerumisega riikides, kus on Spacecom peamised partnerid - Venemaa ja Kasahstan.

Töötajaid ei ole Ossinovski sõnul keeruline leida, kuna ettevõtte maine on Eestis kõrgel tasemel ja töötasu pole peamine argument nendele, kes tahavad Spacecomis töötada.

Spacecom on 2012. aasta andmeil veonduse ja laonduse valdkonnas kõrgeima palga maksja.

Milline on selle sektori parimat palka maksvad firmad, saab lugeda 27. märtsil ilmuvast Äripäeva erilehest Palga TOP.

Lisaks toimub 26. märtsil Äripäeva palgafoorum, kus räägitakse, kuidas leida ja hoida kõrgepalgalisi töötajaid, kui tugevalt palk motiveerib, kellele sobib 100% tulemuspalk ja paljust muust. Eriti oodatud on tipp- ja keskastme juhid, kes tegelevad igapäevaselt inimeste ja töötulemuste juhtimisega.

Vaata palgafoorumi kava SIIT, registreeru foorumile SIIN.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. March 2014, 16:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing