Marta Jaakson • 18. märts 2014 kell 9:31

Kõrgepalgalisim ehitusfirma teada

Ehituses kõrgeimat keskmist palka maksva OÜ Kostamena üks omanik Jaanis Kuld nentis, et uute töötajate leidmiseks tuleb neile head palka pakkuda.

Töötajaid on tema sõnul väga raske leida. "Töötajaid ei ole, aastaid 15 tagasi tehti suur viga, kõik on suured ärijuhid ja kinnisvara haldajad, töötegijaid ei ole," nentis ta.

Kuld lisas, et töötajaid tuleb ettevõttel ise vaikselt koolitada ning seetõttu on ka palgad suuremad. "Eks mingisugune porgand peab ju olema, et inimesed tuleks ja üldse huvi tunneksid," kommenteeris ta.

Seda, et Kostamena on ehitusvaldkonnas kõrgeima keskmise palga maksja, Kuld ei teadnud. Küll aga seda, et firma on kõrgeima palga maksjate seas.

Eelmisel aastal jäid firmas palgad tema sõnul enam-vähem samale tasemele, suuri muutusi ei toimunud. Tänavu on ettevõttel kindlasti plaanis palka tõsta. Kui palju on plaanis tõsta, sõltub osaniku sõnul ettevõtte tulemustest.

Seda, milline on sektori üldine palgasurve, Kuld prognoosida ei soovinud.

OÜ Kostamena oli 2012. aastal ehitusvaldkonnas kõrgeimat palka maksev ettevõte.

Millised on sektorite parimat palka maksvad firmad, saab lugeda 26. märtsil ilmuvast Äripäeva erilehest Palga TOP.

Lisaks toimub 26. märtsil Äripäeva palgafoorum, kus räägitakse, kuidas leida ja hoida kõrgepalgalisi töötajaid, kui tugevalt palk motiveerib, kellele sobib 100% tulemuspalk ja paljust muust. Eriti oodatud on tipp- ja keskastme juhid, kes tegelevad igapäevaselt inimeste ja töötulemuste juhtimisega.

Vaata palgafoorumi kava SIIT, registreeru foorumile SIIN.

Hetkel kuum