Hotelliärimees Toomas Leis müüb oma koduks oleva mõisa

Indrek Kald 11. aprill 2014, 10:52

Hotelliärimees Toomas Leis pani 575 000 euroga müüki Tõlluste mõisa, mille aiamajas on tema pere elanud alates Saaremaale kolimisest seitse aastat tagasi.

"Koht on meile väga armas, aga täna ma tunnen, et ei ole piisavalt energiat ega ka aega mõisa arendamisse panustamiseks," ütles Leis, kes talviti on perega 3-4 kuud Indias ja mujal Aasias, suviti nõuavad Kuressaares palju aega Go spaa, Ekesparre butiikhotelli ja kuursaal.

"Ja mis on ehk kõige olulisem ja võib-olla ka proosalisem, et tahaksin oma vaba aega investeerida rohkem muusika tegemisse kui majapidamisega toimetamisse," ütles Leis Saarte Häälele.

"Tahan muusikaprojektidega veelgi rohkem edasi tegeleda ja niikaua kui ööpäevas on ainult 24 tundi, tuleb paratamatult valikuid teha," lausus Leis, kelle bändil Dando Wada ilmus sel nädalal esiksingel "Nähtamatu".

Leis kinnitas, et mõisa müükipanek ei tähenda Saaremaalt lahkumist, küll ei talu ta perioodi novembrist märtsini, mil soovib viibida teistsuguses kliimas ja võib-olla siduda seal end ka mõne ärilise väljakutsega.

Toomas Leis on olnud Klementi juhataja, Estonian Airi juhatuse liige ning Alta Capitali partner.

Tõlluste mõis oli rüütlimõis Püha kihelkonnas Saaremaal, mis jääb tänapäeval Pihtla valda. Mõisa on esmakordselt mainitud 1528. aastal. Puust ja kivist peahoone valmis 1747. aastal, 1820 ehitati hoonet suuremaks. 1920. aastal avati endises mõisa peahoones neljaklassiline algkool, kool asus hoones 1970ndateni, hiljem tehti mõisast kolhoosi puhkebaas.

19. sajandi lõpus asus mõisasüdames 17 ehitist. Praeguseks on neist suuremal või vähemal määral säilinud kaheksa. Silmapaistvamad kõrvalhooned on ait ja aiamaja, millest viimases ka Toomas Leisi pere elab. Kahekorruselise mantelkorstnaga kivihoone tagaseinas on aastanumbrit 1764 kandev kivi, mis osutab valmimisaastale, kirjutab Wikipedia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. April 2014, 11:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing