Riigi vedelkütuse agentuuri juht lahkub ametist

Indrek Kald 17. aprill 2014, 12:08

Riigile kuuluva ASi Eesti Vedelkütusevaru Agentuur juhataja Alan Vaht lahkub üheksa-aastase töö järel ametist.

"Vedelkütusevaru agentuur (OSPA) on saanud üheksa-aastaseks. See laps on kasvanud suureks ning rahvusvaheliselt tuntud ettevõtteks. Aeg on muutusteks ning anda OSPA juhtimine üle järgmistele inimestele," teatas Vaht.

Projektiga on ta seotud olnud 12 aastat, alustades nullist. "Selle ajaga on palju ära tehtud. Esmalt projekti ettevalmistusfaas alates 2002. aastast agentuuri asutamiseks ning seejärel varude aktiivne moodustamine, mis hõlmas keerulisel ajal suurte hoiumahtude leidmist ning varude soetusi. Viimased kolm aastat on tegeletud aktiivselt varude uuendamisega kvaliteedi tagamise eesmärgil," märkis ta.

Möödunud aastal roteeriti läbi agentuuri aegade suurim kogus varusid ning seda tehti kasumlikult. "OSPA on omandanud head praktilised kogemused finantsinstrumentide kasutamiseks kütuse hinnariski maandamiseks," kinnitas Vaht.

OSPA juhatus jätkab hetkel üheliikmelisena ning juhatuse esimeheks on alates 21. aprillist senine juhatuse liige Priit Enok. Alan Vaht andis nõusoleku jääda esialgu OSPA-le abiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. April 2014, 12:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing