LHV: Tallinki kahjum oodatust suurem

Rainer Saad 15. mai 2014, 14:30

LHV Panga analüütik Joonas Joost ütles täna avaldatud Tallinki kvartali rekordkahjumi kohta, et tegu oli hooldustööde hooajaga ning sellega seoses kahjum võimendus.

Järgneb Joosti kommentaar:
Kuigi mõnevõrra oodatust nõrgem, oli Tallinki esimese kvartali käive siiski pigem ootuspärane, arvestades juba Silja Serenade'i liinilt eemaloleku ning lihavõttepühade teise kvartalisse jäämisega.

Samas brutokasum 11,8 miljonit eurot ja brutomarginaal 6,3% jäid LHV oodatust (16,8 miljonit ja 8,7%) nõrgemaks. Kuna kvartaliaruannetes Tallink oma kulude struktuuri ei avalikusta, on raske hinnata, milline dünaamika oli kasumlikkuse languse taga.

Tavapäraselt on jaanuar-märts Tallinkile madalhooaeg ning just seetõttu ka sel perioodil läbiviidavad laevade hooldustööd ning nendega seotud kulud võimendavad kvartali kahjumit veelgi. Sellest küljest ei ole ettevõtte puhaskahjum kuidagi üllatav.

Kuid suuresti just oodatust madalamast brutokasumist tulenevalt osutus esimese kvartali puhaskahjum 23,4 miljonit eurot oodatust siiski umbes 20% suuremaks.

Prognoose vaatame jooksvalt üle ka pärast kvartalitulemuste avaldamist. Tallinki aprilli reisijate ja kaubavedude statistika oli üsna positiivne ning peamine kasumi teenimise periood seisab Tallinkil sel suvel veel ees. Hoiame silma peal teise kvartali brutokasumlikkusel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. May 2014, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing