Ekspert: bitcoin on tulnud, et jääda

Rainer Saad 22. mai 2014, 10:18

Mobiiliäppide firma Applaud juht Joonas Trussmann ütles eile toimunud bitcoini teemalisel konverentsil „Kas Bitcoin on tulnud, et jääda?“, et tema arvates on krüptoraha näol tegemist tõsise asjaga ning bitcoin on tulnud selleks, et jääda.

„Bitcoiniga hakkasin tegelema umbes 2011. aastal, kui kaevandamine laiemasse keskkonda jõudis. Tol ajal maksis üks bitcoin umbes 1-3 dollarit ja siis sai oma kodu või töö arvutiga bitcoine kaevandatud, kuid tol ajal tuli mingi krahh ära ja see asi jäi pooleli,“ ütles Trussmann.

„Umbes aasta tagasi hakkasime kolleegidega vaatama, et kogu see asi on väga tõsine ning meile tundus, et bitcoin on tulnud selleks, et jääda. Ja me ei tahtnud rongist maha jääda. Tegime muskli kasvatamiseks Saksamaale ühe väikese mining pooli (kaevandamise basseini – toim.) ja oleme alustanud tööd ka enda bitcoini rahakoti kallal,“ ütles Trussmann.

Bitcoini „kaevandamine“ pole Trussmanni sõnul sisuliselt mitte millegi maalt alt välja toomisega, vaid samas võrgus tehingute kontrollimine kogu võrgu jaoks. Ja selle tegevuse eest saab lõpuks nö teenustasu, mis koosneb fikseeritud ja ajas langevas koguses bitcoinidest. Uute bitcoinide arv väheneb ning jõuab aastaks 2140 nulli.

Kuna kaevandajaid tuleb üha enam juurde, toimub Trussmanni sõnul infotehnoloogiline võidurelvastumine selle nimel, kes suudab kõige kiiremini uusi bitcoine kaevandada. „Algselt kaevandati tavaliste protsessoritega, aga õige pea suutis keegi kirjutada uue lahenduse, mis töötas siis juba graafikakaartide peal ja oli 10-30 korda kiirem. Siis tulid uuemad kiibid, mis olid veel 10 korda võimsamad,“ ütles Trussmann, kelle sõnul on nüüd bitcoini kaevandamiseks nõutav eelinvesteering tõusnud tuhandete dollarite võrra.


 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2014, 10:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing