Tartus avab uksed Nordeconi ehitatud siirdemeditsiinikeskus

23. mai 2014, 09:42

Täna avab Tartus uksed Nordeconi Tartu Ülikoolile ehitatud Põhjamaade ja Ida-Euroopa kaasaegseim siirdemeditsiinikeskus, mille ehitushinnaks on käibemaksuta 7,23 miljonit eurot.

„Siirdemeditsiinikeskuse SIME ehituse tegi eriliseks kasutusotstarve, hoone tehnosüsteemid olid oluliselt keerukamad kui tavapärastel hoonetel. Samas kõik osapooled olid väga tugevad ning said keerulise ülesandega probleemideta hakkama,“ lausus Nordecon ASi hoonete ehituse divisjoni direktor Priit Luman. „Tegemist on ilmselt kõige teadusmahukama hoonega, millega Nordecon seni kokku puutunud ja kahtlemata rikastas selle ehitamine oluliselt ka meie kogemustepagasit.“

Tartus Viljandi maantee äärde Maarjamõisa väljale rajatud SIME on 3-korruseline, kokku 4807ruutmeetrise brutopinnaga hoone. Nordecon alustas projekteerimisega 2012. aasta veebruaris ning ehitusega sama aasta suvel.

Keskuse suletud alasse esimesele ja teisele korrusele ehitati loomade hoiuruumid, käitumiskatsete meditsiinilaborid, MRI osakonna ruumid koos kirurgiaga ning töötajate olme- ja riietusruumid koos läbipääsulüüside ja õhuduššidega. Kolmandal korrusel asuvad ventilatsioonikamber ja kontoriruumid. Ravila tänava poolse osa teisel ja kolmandal korrusel on kabinetid ja seminariruum.

SIME keerukusest tulenevalt on maja jaotatud tsoonideks, kus värvikoodidega markeeritud põrandad lihtsustavad avatud ja suletud tsoonide vahel liikumist.

Tartu Ülikooli siirdemeditsiinikeskuse väljaarendamist rahastas lisaks ülikoolile SA Archimedes ligemale 3,5 miljoni euro ulatuses. Hoone arhitekt on Uko Künnap.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2014, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing