Päev börsil: USA räägib juba intresside tõstmisest

Fredy-Edwin Esse, California 27. juuni 2014, 10:29

Aasia aktsiaturud taanduvad täna kuue aasta kõrgeimalt tasemelt, mille põhjustas USA Föderaalreservi ametnik, kelle sõnul võib keskpank juba järgmise aasta alguses baasintressimäärasid kergitada.

Tänasega on MSCI Asia Pacific Index kukkunud 0,3% ning indeksi kümnest sektorist koguni kaheksa on miinuses. Aasia kõige laialdasem indeks sulgus eile kõrgeimal tasemel pärast 2008. aastat ning kui langus täna hullemaks ei lähe, siis see nädal märgib juba seitsmendat järjestikust nädalast tõusu.

Täna võib üle maailma oodata pigem negatiivset meeleolu, mille põhjustas eile sõna võtnud St. Louise Föderaalreservi president James Bullard, kelle sõnul võib esimene intressimäärade tõus tulla varem, kui enamik inimesi ootab.

Fox Business Networkile antud intervjuus prognoosis Bullard, et esimene intressimäärade tõus võib aset leida järgmise aasta esimeses kvartalis, täpsemalt märtsis.

"Tegu on aegsa hoiatusega, et Fedi intressimäärade tõstmise hetk on lähemale jõudmas," ütles Bloombergile Colonial First State Global Asset Managementi investeerimisuuringute juht Stephen Halmarick.

Turgude meelestatust mõjutab täna ka eile õhtul avalikustatud USA tarbijakulutused, mis tõusid prognoositust vähem. Kuna tarbimine moodustab umbes 70% USA majandusest, siis investorid pööravad sellele numbrile suurt tähelepanu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2014, 10:29
Otsi:

Ava täpsem otsing