O’Brock: tsehhid juba töötavad

24. september 2014, 13:41

Augustis ja septembris mitmetes tsehhides tootmise seisanud Molycorp Silmet on vabrikud osaliselt taas tööle saanud, teatas ettevõtte juht David O’Brock.

O’Brocki sõnul alustas üks tsehh tööd juba septembri alguses ning teises algab kohe-kohe taas tavapärane tootmine.

Silmet oli varem tootmise peatanud kaheks kuuks ning paljud töötajad saatnud alampalgaga sundpuhkusele. Ettevõte otsustas ka tänavu vähendada tootmist tantaali ja nioobiumi vabrikutes maksimaalselt kolmeks kuuks.

„Me lõpetame viimase remondi ja siis saame tööle,“ ütles O’Brock Äripäevale. Tema sõnul kulub remonditavate ahjude tööle saamiseks palju aega, kuna ainuüksi ahjude kinnipanemiseks kulub 1,5 nädalat. „Üks tsehh hakkas tööle septembri alguses ja teine hakkab kohe-kohe,“ täpsustas ta.

Kui mullu oli ettevõtte teatel nioobiumi ja tantaali nõudlus väga madal, siis tänavu on O’Brocki sõnul olukord natuke paranenud, aga mitte soovitud määral. Silmeti juht näeb paremat seisu järgmisel aastal, mistõttu otsustaski ettevõte remontida ajal, kui tsehhid ei tooda täisvõimsusel.

Kui 2013. aastal langes vastava grupi toodete müügihind, siis tänavu on need püsinud stabiilsena. O’Brocki sõnul tuleb järgmine aasta igal juhul parem. Kõige olulisemaks peab ta seda, et ettevõte on hakanud muldmetallide puhul töötama 100% võimsusega.

O’Brocki teatel pole Venemaa olukord Silmetit eriti mõjutanud, kuna ettevõttel on alati olemas varuplaan. „Meil on kõik toorained dubleeritud. Mida saaksime osta Venemaalt, saame ka Euroopa Liidust või mujalt,“ märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2014, 13:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing