Alyona Stadnik • 17. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Silvano: võidame tagasi investorite usalduse

Silvano pesupood.  Foto: Meeli Küttim

Pesutootja Silvano FG juht Märt Meerits leiab, et täiendav dividendimakse ei kompenseeri nende pikaajalisemate investorite kaotatud raha. See on pigem probleem ja nad annavad endast maksimumi, et investorid neid taas usaldama hakkaksid.

"See dividend kaugeltki ei kompenseeri meie pikaajalisemate investorite kaotatud raha. See on pigem probleem ja me anname endast maksimumi, et investorid meid taas usaldama hakkaksid," ütles Meerits. "Aga enne veel peavad investorid saavutama (taas)usalduse turgude suhtes, kus Silvano tegutseb."

Meerits kinnitas, et Silvano Fashion Groupi finantsseis on tugev. "Kogu ettevõtte tegevust finantseerime aktsionäride ja puhaskasumi arvelt," märkis ta.

Tänavu juunis moodustas SFG Grupi rahaline maht 17,5 miljonit eurot. "Vaadates tervikuna 2013. aastat ning 2014. aasta esimest poolt, on selge, et ettevõte suudab raha teenida ka väiksemate müügimahtude juures. Samuti on ettevõtte ümber olnud palju kära - alates majanduskeskkonna mõjudest ja lõpetades spekulatsioonidega riiklike huvide kohta," lausus Meerits. "SFG juhatus on olukorda jälgides vaadanud nii ettevõtte finantssuutlikkust kui ka kuulanud ära investorite tagasiside."

Ta lisas, et olukorras, kus ettevõteid hinnatakse potentsiaalipõhiselt, tegutsevad nemad reaalsest olukorrast lähtuvalt ning soovivad oma investoritele lisada kindlust - pakkudes stabiilset dividendimakset. "Juhatus on teinud nõukogule ettepaneku, nõukogu on seda kaalunud ja ka aktsepteerinud ning tulemuseks on täiendav kasumijaotuse ettepanek," märkis Meerits.

Silvano Fashion Grupp teatas neljapäeval aktsionäride erakorralisest üldkoosolekust, kus tehakse ettepanek maksta tänavu aktsionäridele täiendavaid dividende 0,20 eurot aktsia kohta.

20 senti aktsia kohta on rahalises vääringus Silvano jaoks 7,8 miljonit eurot. "Võrreldes seda raha meie vaba sularahavaruga, ei näinud me selles dividendiettepanekus probleemi," kinnitas Meerits.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt