Mait Kraun • 17. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Heitlik börs seab ohtu beebibuumi põlvkonna säästud

Vanemas eas poodleja
Vanemas eas poodleja  Foto: Bloomberg

Kuigi USA niinimetatud beebibuumi põlvkond on üle elanud mitmeid börsikrahhe, on suur osa nende säästudest jätkuvalt aktsiates. See jätab nad praeguses heitlikus turuolukorras haavatavaks.

30 protsenti 60-65 aastastest on investeerinud praktiliselt kõik oma säästud aktsiatesse. 52 protsenti on panustanud aktsiatesse rohkem kui 70 protsenti oma investeeringutest, selgub nõustamisfirma FeeXi läbi viidud analüüsist, vahendab CNN Money.

See on aga riskantne. Finantsplaneerijate sõnul ei tohiks sellises vanuses inimestel aktsiates üle 60 protsendi säästudest olla. Nende hinnangul peaks olema ülejäänud raha konservatiivsemates varades nagu võlakirjad või valuutaturu fondid, mis aitavad börsipaanika situatsioone valutumalt üle elada.

Kartused Ebola ning aeglustuva globaalse majanduskasvu üle on viinud ühe kuuga USA suurimad aktsiaindeksid 5 protsenti madalamale. Mitmed eksperdid väidavad, et tegemist võib olla turukorrektsiooni algusega, mille ajal langeb turg vähemalt 10 protsenti.

Kuigi ei ole teada, mis suunas aktsiad liikuma hakkavad, pole vanemas eas investoritel lihtsalt aega, et seda karusselli läbida ja jääda uut tõusu ootama.

„Kui sa oled paari aasta kaugusel pensionist, siis on tegemist tõesti täringute veeretamisega,“ ütles FeeXi turunduse ja ettevõtluse arendamise asepresident Erik Laurence.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt