Ossipenko tuli varjust välja

28. oktoober 2014, 14:59
Nikolai Ossipenko
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141028/NEWS/141029666/AR/0/AR-141029666.jpg

Seni juristi nimel olnud Tallinna üks suuremaid tänavapuhastusfirmasid kuulub nüüd ametlikult Ida-Virumaa kommunaaläri kuningale Nikolai Ossipenkole.

Kui septembri lõpul kirjutas Äripäev, et Teehoolduse OÜ (varem Teho Eesti Teehooldus OÜ –toim.) tagant paistavad Ossipenko kõrvad, pahandas selline küsimus teda väga.

„Te üllatasite mind selle mingisuguse teedefirmaga. Mul on prügifirma Ekovir. Sellest ma võin Teiega rääkida, muudest kuulujuttudest ei taha ma midagi kuulda ja soovitan Teilgi nendest mitte välja teha. Kas Te seda juttu ei ole kuulnud, et mulle kuulub Vabaduse väljak või Toompea esine plats?“ ironiseeris Ossipenko vastu.

Ka suve algul Teehoolduse OÜ juhatajaks palgatud senine Jõhvi abivallavanem Eduard Rae ei näinud siis ettevõtte ja Ossipenko vahel mitte mingisugust sidet.

Kas vastab tõele, et Nikolai Ossipenko kutsus Teid ettevõtet juhtima? „Ei, see ei vasta tõele. Äriregistris on näha, kes on firma omanik,“ sõnas Rae.

Varem Heikki Anipai kontrolli all olnud Teehoolduse OÜ kuulus alates kevadest MeisterGrupp OÜ kaudu  juristile ning poliitikule Evelyn Danilovile. Varem Reformierakonna Kiviõli piirkonda juhtinud Danilov on koos Kristiina Ojulandiga Rahva Ühtsuse erakonna asutajate hulgas ning ta kuulub uue erakonna juhatusse.

„Ma ei soovi oma äritegevust kommenteerida,“ jäi Danilov septembris Äripäeva kommentaaripalve peale napisõnaliseks.

Praeguseks on Teehoolduse OÜ omanikuks saanud I.V.P.Teed OÜ - ettevõte, mis omakorda on alates 10. oktoobrist ametlikult Nikolai Ossipenko nimel. Sinnamaani oli I.V.P.Teed OÜ omanik tema abikaasa Natalia Ossipenko.

Teehoolduse OÜ võitis augustis Nõmme tänavate aastaringse hoolduse 2014-2017 hanke ning Tallinna kesklinna kvartalisiseste teede ja teemaal asuvate haljasalade hoolduse 2014-2021 hanke. Esimese hanke hind on 524 000 eurot ja teisel hankel 895 000 eurot.

Lisaks on ettevõte teinud pakkumised Tallinna kommunaalameti välja kuulutanud viie piirkonna magistraalteede ja –rajatiste hoolduse hangetel.

Tallinnas ainuvõimul olev Keskerakond sai kevadel annetusi Ossipenko firmadega seotud inimestelt.

Leonid Hokkonen, kes oli selle aasta juulikuuni Ossipenkole kuuluva Uikala Prügila juhatuses, annetas kolmandal märtsil Keskerakonnale 1000 eurot. Sama suured annetused laekusid täpselt samal päeval ka Ossipenko ettevõttes N&V töötanud 1974.a sündinud Andrei Ojamäelt ja Aleksandr Veršininilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. October 2014, 14:59
Otsi:

Ava täpsem otsing