Pille Ivask • 28. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Jaapani inflatsioon vähenes

Shinzo Abe  Foto: epa

Kuigi Jaapani majandus näitas oktoobris elumärke, langes esmakordselt sel aastal inflatsioon alla 1%, rõhutades raskusi, millega riigi peaminister Shinzo Abe silmitsi peab seisma, kui tahab peatada deflatsiooni ning tekitada majanduskasvu, kirjutab Wall Street Journal.

Kahetised signaalid tulevad Abe jaoks keerulisel ajal, kuna praegune peaminister peab taaskord rahvast veenma tema majanduse elavdamise plaanide edukuses. Jaapanis toimuvad järgmisel kuul parlamendivalimised. Kindlate paremuse märkide puudumine tähendab, et Abel ei ole rahvale ette näidata tulemusi, millega põhjendada oma poliitika edukust.

Tööstustoodang kasvas Jaapanis oktoobris võrreldes septembriga 0,2%. Analüütikud olid ennustanud 0,6%-list langust.

Norinchukini uuringuinstituudi peaökonomist Takeshi Minami märkis, et Jaapani majandus võib olla muutuste teel, ent ta rõhutas, et muutused on väiksed.

Siiski jääb inflatsioon kaugele Abe ja Jaapani panga määratud 2% eesmärgist. Tarbijahinnaindeks langes 0,9%, mis tuleneb valitsuse hinnangul kehtestatud maksutõusust.

Häid uudiseid pakus Abe jaoks tööjõuturg. Töötuse määr kahanes oktoobris 3,5%-le. Septembris oli töötuse määr 0,1% suurem. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt