Shiller: Yellen ütles õigesti, turud on ülehinnatud

Robert Shiller  Foto: Bloomberg

Yale’i ülikooli majandusprofessor Robert Shiller ütles, et Janet Yellen tegi õigesti, kui viitas turgude ülehinnatusele, vahendab CNBC.

„Turgude rahu rikkumine on tegelikult osa nende tööst ja ma kiidan Janet Yellenit, et sellele tähelepanu pööras,“ ütles Shiller. „Teisalt oli õige, et ta ei pingutanud sellega üle ja vältis paanikatekitajaks olemist.“

Kolmapäeval hirmutas Janet Yellen turge ütlusega, et aktsiaturgude väärtustused on „üpris kõrged“. Samas ta lisas, et Föderaalreserv ei näe turgudel mullidele omaseid tunnusjooni.

2013. aastal nobeli preemia saanud Shiller lisas, et Föderaalreserv tegi stimuleerimisprogrammi käikulaskmisega õige otsuse.

„Keegi ei tea täpselt, sest tegemist on uue eksperimendiga. Ja tõesti, kinnisvara- ja aktsiaturu õitseng on osaliselt Föderaalreservi kätetöö. Samas olime depressioonile väga lähedal ja nad pidid midagi tegema.“

Shilleri enda poolt populaarseks tehtud tsükliliselt kohandatud kasumi ja hinna suhe (CAPE), mida kasutatakse aktsiaturu väärtuse hindamiseks, on tõesti kõrgel. Praegune CAPE tase on 27 juures. USA aktsiaturu ajalooline keskmine on aga 16.

Hetkel kuum