Pille Ivask • 21. mai 2015 kell 6:00

McDonald’si USA töötajad streigivad

McDonald'si töötajad protestimas USAs Illinoisis 20. mail  Foto: Bloomberg

Töölised ja ametiühingud võitlevad USAs selle nimel, et McDonald’s maksaks oma töötajaile paremat palka, vahendab BBC.

Rohkem kui 1500 McDonald’si töötajat kogunes eile ettevõtte Illinoisis paikneva peakontori ette protestiavaldusteks. Need jätkuvad ka täna ning eeldatavasti võtavad veelgi suuremad mõõtmed, kuna just täna peaks toimuma McDonald’si aktsionäride iga-aastane koosolek.

Maailma ühe tuntuma kiirtoiduketi töötajad leiavad, et nende palgad on liiga väikesed, samal ajal pole investorid sugugi rahul McDonald’si viimase aja müüginumbritega.

Niisiis ongi McDonald’s praegu väga keerulises olukorras: ettevõte peab tegelema nii rahulolematute klientide, investorite ja mis veelgi enam, töötajatega.

McDonald’si töötajad nõuavad 15dollarilist (umbes 13,5 eurost) tunnipalka. USAs on föderaalne miinimumpalk 7,25 dollarit, ent üsna paljudes osariikides on see nimetatud tasemest kõrgemal.

Mitmed McDonald’si töötajad on väitnud, et hoolimata pikaajalisest tööstaažist kiirtoiduettevõttes, „elavad nad jätkuvalt vaesuses“.

Siiski on McDonald’s varasemalt juba teada andnud, et töötajate tunnipalka plaanitakse tõsta üheksa dollari tasemele. Ka mitmed teised ettevõtted on väitnud, et kuna töötajad protestivad, on nad valmis palkasid tõstma. Sellise sammu üheks põhjuseks tuuakse USA majanduskasvu ning tõika, et ettevõtted peavad töötajate hoidmiseks nende palkasid tõstma.

Hetkel kuum