Äripäev • 4. juuni 2015 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti tippärimees võitis romaanivõistluse

Armin Kõomägi   Foto: Veiko Tõkman, Äripäev

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel pälvis žürii ühehäälsel otsusel esikoha tuntud ettevõtja ja investor Armin Kõomägi käsikiri "Lui Vutoon". Kõomägi loodab avaldada võistluse võitnud teose juulikuu jooksul.

„Kolm aastat tagasi püüdsin kord ette kujutada maailma, millest oleks kõik inimesed justkui ära pühitud. Aga mitte vägivaldselt, vaid kuidagi teisiti, kaasaegse euroopaliku pehmusega. Ennast aga moondasin oma fantaasiates nooreks turundusjuhiks, kes sellel täiusliku taristuga, kuid hüljatud planeedil kuidagi hakkama peab saama. Kirjutasin romaani kaks aastat, elades samal ajal justkui kahes paralleelses maailmas. Algul oli lõbus, siis hakkas külm, seejärel tuli peale hirm ja mis kõik veel. Aga kõige raskem oli sest unenäost väljuda ja oma käsikiri romaanivõistlusele ära saata,“ selgitas Kõomägi ERRi uudisteportaalile.

Teise koha vääriliseks valiti Märt Lauri käsikiri, kolmanda kohaga pärjati Jim Ashilevi käsikirja ning neljanda koha pälvis Helen Eelrandi käsikiri. Lisaks auhinnalistele kohtadele märgiti ära kuue autori käsikirjad.

Kõomägi on tuntud kui ärimees ja kirjanik. Viimases Äripäeva rikaste edetabelis jagas ta 273. kohta. 2006. aastal võitis ta jutustuse "Anonüümsed logistikud" eest Tuglase novelliauhinna. Tema viimane raamat "Minu Mustamäe" ilmus 2013. aastal.

Loe lisa ERR kultuuriportaalist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt