Äripäev • 9. juuni 2015 kell 12:34

Priit Rohumaa lahkub VKGst

VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa  Foto: Andres Haabu

Viru Keemia Grupi (VKG) juhatuse esimees Priit Rohumaa otsustas ametist lahkuda, teatas ettevõte. Sellega lõpeb tänavu 1. septembril tema kuueaastane töö kontserni juhatuse esimehena ja viieteistkümneaastane karjäär kontsernis.

Priit Rohumaa ütles, et viisteist aastat tööd Viru Keemia Grupis on olnud huvitavad ja tempokad, kuid praegu soovib ta pöörata oma elus uue lehekülje ja kontsernist lahkuda. „Tunnen, et just praegu on selleks õige aeg. Viisteist aastat kiiret, sündmusterohket, vastutusrikast tööd mõjutavad inimese prioriteete ja väärtusi. Nüüd, kui jõuab lõpusirgele kolmanda Petroteri põlevkiviõlitehase ehitus, võin ma tunnistada endale ja teistele, et on õige hetk võtta aeg maha ja keskenduda sellisele olulisele teemale nagu perekond,“ selgitas Rohumaa.

Viru Keemia Grupi aktsionär Priit Piilmanni sõnul tähendab Rohumaa lahkumine VKG-le rohkem kui lihtsalt juhi vahetust. „Priidu lahkumisega lõpeb kontserni üks sündmusterohke ajastu. Priit Rohumaa juhtimisel on kontsern teinud olulised sammud arenguteel. VKG aktsionäride nimelt tänan Priitu tehtud töö eest, mis on taganud VKG kiire arengu viimasel kümnendil,“ märkis Piilmann.

Piilmann nentis, et olgugi, et Rohumaaga peeti pikki läbirääkimisi, ei õnnestunud teda ümber veenda. Ta lisas, et Rohumaa on ettevõtte sisuliselt teiseks ettevõtteks üles ehitanud ja kogu aeg eesotsas olnud. „Sellise ettevõtte tippjuht olla on tippsport. Tippspordi kõrvalt, et kogu aeg vormis olla, väga oma elu ei ela. Seda lõivu võib võtta vaid mingi aja,“ rääkis Piilmann.

Ta lisas, et Rohumaaga peeti südamest südamesse vestlusi, ent firmal tuleb edasi liikuda. „Sügav kummardus talle. Antud hetkel me peame aga edasi minema ja kui temal on sellised mõtted, et tahaks natuke aega maha võtta ja teistele väärtustele ka veidike mõelda, siis mis meil saab selle vastu olla. Meil ei ole kuskile kiiret ka, rahulikult räägime läbi ja vaatame, mis meist saab ja kuulutame konkursi välja,“ märkis ta.

Priit Rohumaa tuli kontserni 1998. aastal. 2000. aastast töötas ta kontserni finantsjuhi ja 2009. aastast juhatuse esimehena. Priit Rohumaa jätkab tööd uue juhatuse esimehe valimiseni ehk 1.septembrini. Avalik konkurss uue juhatuse esimehe leidmiseks kuulutatakse välja lähiajal.

VKG on Eesti suurim põlevkivi töötlemisettevõte ja maailma suuruselt teine põlevkiviõlitootja. Kontserni panus riigieelarvesse 2014. aastal ulatus 45 miljoni euroni. VKG annab tööd rohkem kui 2000 inimesele Virumaal, VKG omandis on oma kaevandus, kuus põlevkivi töötlemistehast, tööstusenergia tootmiskompleks, transpordi-, remondi- ja elektritootmisbaasid.

Hetkel kuum