Äripäev • 8. juuli 2015 kell 9:00

Pindi: korterite hinnalangus on alanud

Korterite oodatav hinnalangus on Pindi kinnitusel käes.  Foto: Raul Mee

Juunis langesid korterite hinnad Tallinnas 2% võrra, ka teiste suuremate linnade kõrged korterihinnad on hakanud näitama taandumise märke.

Tartus langesid hinnad 1% võrra, Pärnus vastu suve tõusid 1% võrra, Narvas aga langesid 6% võrra.

Pindi Kinnisvara partner Peep Sooman kommenteeris, et Tallinna hinnalanguse taga oli palju tegureid, neist üheks oluliseks oli tehingute lõppemine valmis ehitatud kallimates, keskmist hinda tugevalt mõjutavates kortermajades.

„Kui kesklinna 8% prantsatust eelnev õigustab, siis Lasnamäe linnaosa 6% langust mitte. Seda enam, et Lasnamäe on terve Tallinna turu lakmuspaberiks olnud aastakümneid. Kõik mured ja rõõmud on alanud sealt - suurimast ja küllaltki ühetaolisest elukeskkonnast, kus elab rohkem inimesi kui Tartu linnas,“ sõnas ta.

„Mõned aastad tagasi rõõmustasime koos, kui Lasnamäe hakkas esimese jooksikuna hindu üles upitama. Seega olime masust välja saamas! Nüüdse ülikiire languse taustal liiga palju hõisata ei tasu. Ostjatele on see aga samas superuudiseks - konkurents müüjate vahel tiheneb, sest pakkumisi on ülearu palju praeguse ostjate taseme kohta ja hindu on võimalik väga hoogsalt alla kaubelda,“ lisas Sooman.

Tallinna linnaosade korteriomandite hinnamuutused 2015. aasta juunis.Kesklinn -8%Lasnamäe -6%Mustamäe -5%Põhja-Tallinn -1%Haabersti +5%Kristiine -3%Pirita +7%Nõmme +7%

Hetkel kuum