Mait Kraun • 11. juuli 2015 kell 11:15

Eesti idu sai 5 miljonit dollarit

ZeroTurnaroundi tegevjuht ja asutaja Jevgeni Kabanov.  Foto: Terje Lepp

Oma toodetega tarkvaraarendajate elu kergemaks tegev Eesti idufirma ZeroTurnaround teatas selle nädala alguses, et kogus finantseerimise käigus 5 miljonit dollarit lisakapitali.

Tarkvaraarendaja töö 20 protsenti kiirem

ZeroTurnaroundi tooted, mis teevad tarkvaraarendaja töö peaaegu 20 protsenti kiiremaks, on muutnud tarkvara loomisprotsessi. See võimaldab arendusmeeskonnal tarkvara kiiremini ehitada, kontrollida ja veakindlamaks muuta.

ZeroTurnaroundi tähtsaim toode, JRebel, võimaldab arendajatel teha tarkvara lähtekoodis muudatusi ilma, et rakendust oleks vaja taaskäivitada. Sisuliselt saavad arendajad tarkvaras käigu pealt vigu parandada.

Võimalus tarkvara lähtekoodi muutusi kohe näha kiirendab arendusprotsessi keskmiselt 17 protsendi võrra, mis võimaldab arendajatel aastas kokku hoida 5 töönädalat.

Ettevõte kasutab kapitali tootearenduseks ja talendikate tarkvaraarendajate ning teiste töötajate palkamiseks. Uuendama hakatakse näiteks JRebel ja XRebel tooteid, millel on praegu 80 riigis 65 000 aktiivset klienti.

„Eestis võtame inimesi poole võrra juurde, umbes 30 töötajat,“ ütles ZeroTurnaroundi tegevjuht ja asutaja Jevgeni Kabanov Äripäevale. „Eelmise finantseerimise käigus investeerisime müüki ja turundusse. Seekord läheb raha peamiselt tootearendusse.“

Idufirma juht lisas, et ettevõttesse on oodatud kandideerima kõik arendajad, disainerid ja tootejuhid. „Võtke lihtsalt meiega ühendust,“ ütles Kabanov.

Idufirma suurimaks finantseerijaks oli Bain Capital Ventures, mis on Bostoni suurim riskikapitali juhtiv ettevõte. Osaliselt rahastas investeeringut ka Western Technology Investment. Mõlemad on ka varem ZeroTurnaroundi investeerinud. Firma asutati 2007. aastal ja kokku on investeeringuid saadud 15 miljoni dollari eest.

„Bostoni fondiga oleme partnerluses juba 2011. aastast. Nemad on ettevõttesse panustanud juba üle 10 miljoni dollari,“ ütles Kabanov ja lisas: „Tahame saada tarkvaraarenduse protsessi turuliidriks.“

Ka börsile minek ei ole Kabanovi sõnul välistatud. See võtaks lihtsalt aega. „See ei ole põhieesmärk, põhieesmärk on turuliidriks saada.“

Üliedukas ärimudel

Täna kasutavad ZeroTurnaroundi tooteid üle 4000 ettevõtte arendusmeeskonnad ja 36 firmat Fortune 100 ettevõtete nimekirjast, kes tahavad kiiremini turule tuua kvaliteetset tarkvara.

„Javat kasutab programmeerimiskeelena 9 miljonit tarkvaraarendajat. See veab paljude ettevõtete süsteeme ja rohkem kui 7 miljardit tehnoloogiaseadet,“ ütles Bain Capital Venturesi tegevdirektor Ben Holzman. „ZeroTurnaround on ehitanud väga eduka ärimudeli – nad lahendavad arendajate igapäevaelu probleeme. Java kasutamine laieneb ja ZeroTurnaround jätkab uuenduste ja innovatsiooniga.“

ZeroTurnaround on hakanud koostööd tegema ka juhtivate pilveteenuseid pakkuvate ettevõtetega nagu IBM, Red Hat, Sap ja AWS. Eesmärk on pilveteenuste arendamist ja testimist lihtsamaks muuta. Järgnevate kuude jooksul plaanib ettevõte laieneda ka teistele platvormidele, nagu näiteks Android, et ka mobiilirakenduste testimine lihtsamaks muuta.

Hetkel kuum