Äripäev • 3. august 2015 kell 11:38

Tapeti Putini tiiger

Putin aastal 2008 koos tiigrikaitse projekti liikmetega Kaug-Idas tiigrile GPS-seadet paigaldamas.   Foto: Reuters/Scanpix

Kaug-Idas Habarovski krais otsitakse tundmatuid kurjategijaid, kes lasid maha president Putini loomade kaitse eriprojekti kuulunud tiigrikutsika.

Ajalehe Kommersant väitel avastasid tapetud Amuuri tiigri kutsika rattaturistid, kes seal kandis 29. juulil matkasid. Metsasihi kõrval lebanud tiigrikutsikas oli vaid veidi üle meetri pikkune ja kaalus umbes 50 kilo. Tunnistajate sõnul oli loom maha lastud.

Kuriteopaigale on välja sõitnud uurijate operatiivrühm, teatas väljaanne.

Amuuri tiiger on väljasuremisohus liik, keda Kaug-Idas on loendatud 540 isendit. 1998. aastast on Venemaa valitsus käivitanud selle liigi kaitseks programmi "Amuuri tiigri säilimiseks".

Tiigripoja tapmise uudis tuleb ajal, mil 28. juulil rabas maailma sõnum 13aastase isalõvi Cecili tapmisest Zimbabwe rahvuspargis. Lõvi tapjana tuvastati Ühendriikide hambaarst Walter Palmer, kes maksis küttimisõiguse eest kohalikele 54 000 dollarit. Külmavereline tapmine on pälvinud hukkamõistu ja raevu kogu maailmas. Erilise pahameele põhjustas GPSilt saadud andmete põhjal teadmine, et vibunoolega vigastatud lõvi surmaagoonia kestis 40 tundi, enne kui jahimehed ta leidsid ja maha lasid. Tapetud lõvi oli oluline ka seetõttu, et teda uuriti Oxfordi teadusprogrammi raames.

Hetkel kuum