Mait Kraun • 6. august 2015 kell 13:42

Järjest rohkem USA noori elab vanematega

Noor naine USA lipuga  Foto: EPA

USA majandus on paranenud ja noorte tööpuudus vähenenud. Vaatamata sellele elab suur osa noortest jätkuvalt koos vanematega, selgub Pew Research Centeri uuest uuringust.

26 protsenti Ühendriikide noortest, kes on sündinud 1981. aastal või hiljem, elavad oma vanematega. 2010. aastal oli see protsent 24. See tähendab, et vanusegrupist 18-34 aastat elab koos oma vanematega 42,2 miljonit inimest. 2010. aastal oli see arv 41,9 miljonit, vahendab CNN Money.

Samal perioodil kukkus selles vanuses noorte tööpuudus 12,4 protsendilt 7,7 protsendile.

Palgad on samuti kasvanud, kuid mitte märkimisväärselt. 18-34aastaste keskmine palk on tõusnud 574 dollarini – 2012. aastal 547 dollarit.

Üks põhjustest, miks kodus elavate noorte arv tõuseb, on asjaolu, et noori on arvuliselt lihtsalt rohkem juurde tulnud. Mõned uuringud viitavad ka asjaolule, et noored püsivad kodus õppelaenude tõttu.

Praegune põlvkond on kooli lõpetanud suurema võlaga kui eelmine põlvkond. Koolilõpetajatel, kellel on laen, on üpris loogiline elada kodus, kui üürida kõrge hinnaga elamispinda.

Raport aga märkis, et taoline trend võib takistada eluasemeturu taastumist. Praegu on USAs noori rohkem, aga neid, kes maju ostavad, on tegelikult vähem.

Hetkel kuum