Äripäev • 13. august 2015 kell 11:17

Venemaa pikendas sanktsiooniriikide nimekirja

Putini käsul hävitatakse Venemaal kogu keelatud kaup. Sanktsioneeritud riigist pärit tomatite hävitamine augusti algul Moskva külje all.  Foto: epa

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev teatas uute riikide lisamisest nimekirja, kelle kaupade suhtes on Venemaa kehtestanud embargo, teatas RIA Novosti.

Sanktsioonid kehtivad Venemaal nüüd ka Albaania, Montenegro, Islandi ja Liechtensteini toodetele. Medvedev tuletas meelde, et varasemast kehtib embargo USA, Euroopa Liidu, Austraalia, Kanada ja Norra kaupadele - need riigid on kehtestanud ka Venemaa-vastased sanktsioonid.

"Nad põhjendavad oma otsust sellega, et peavad sanktsioonid sisse viima Euroopa Liidu ühtsuse pärast, kuid see seisukoht on vaid osaliselt õige," kommenteeris Medvedev. "Tahan rõhutada, et rida riike, kellel on ELiga lepe, ei osale Venemaa-vastastes sanktsioonides. Nii et sanktsioonidega ühinemine on teadlik valik, mis näitab seda, et ollakse valmis Venemaa vastumeetmeteks - mida me ka teeme."

Lisaks ähvardab Venemaa hakata piirama põllumajandustoodete sissevedu Ukrainast, kui Ukraina sõlmib ELiga majandusleppe. 

29. juulil pikendasid Montenegro, Albaania, Island, Liechtenstein, Norra ja Ukraina Venemaa-vastaseid sanktsioone. Nädal varem otsustas Euroopa Liit pikendada neid sanktsioone tuleva aasta 31. jaanuarini.

Vastuseks pikendas Venemaa juriidiliste ja füüsiliste isikute vastu sanktsioonid välja kuulutanud riikide kaubaembargot järgmise aasta 6. augustini.

Juuli lõpul kirjutas president Vladimir Putin alla ukaasile, mille alusel riiki jõudnud sanktsioneeritud kaup hävitatakse.

Hetkel kuum