Äripäev • 30. august 2015 kell 14:30

Urve Palo astub tagasi

Ettevõtlusminister Urve Palo valitsuse pressikonverentsil  Foto: Eiko Kink

Ettevõtlusminister Urve Palo teatas täna Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogul oma soovist valitsusest lahkuda. Tema asemele läheb valitsusse erakonna juht Jevgeni Ossinovski, kuid pole veel kindel, kas samale ametikohale, kirjutab Delfi.

Mu enda erakonnakaaslased võivad kinnitada, et mul oli väga tõsiseid kahtlusi Reformierakonnaga partnerluse osas juba kevadel, kuid tänaseks on mõõt lõplikult täis. Viimastel nädalatel on selgeks saanud ka see, et praeguses koalitsioonis Eesti jaoks olulisi otsuseid ei langetata.Ma ei pea võimalikuks istuda järgmised kolm aastat mugavuskoalitsioonis ning sikutada reitingipunktide nimel üksteisel vaipa jalge alt ära.

"Tänavu kevadel sõlmitud koalitsioonileping oma ligi 40 leheküljega peaks näitama, et Eesti on valmis. Reaalsuses oleme aga kaugel sellest. Maailm meie ümber muutub üha kiiremini ja Reformierakondlik stagnatsioonipoliitika on jätnud meid rahvusvahelises konkurentsis ühte jalga lonkama. Mina ei ole nõus seda poliitikat ellu viima," kirjutas Palo Facebookis.

Urve Palo teatas, et hääletas tänasel sotside volikogul valitsusest lahkumise poolt, kuid kuna volikogu seda ei toetanud, on ta otsustanud ministriametist tagasi astuda.

"Mu enda erakonnakaaslased võivad kinnitada, et mul oli väga tõsiseid kahtlusi Reformierakonnaga partnerluse osas juba kevadel, kuid tänaseks on mõõt lõplikult täis. Viimastel nädalatel on selgeks saanud ka see, et praeguses koalitsioonis Eesti jaoks olulisi otsuseid ei langetata. Ma ei pea võimalikuks istuda järgmised kolm aastat mugavuskoalitsioonis ning sikutada reitingipunktide nimel üksteisel vaipa jalge alt ära," selgitas ta.

Minister kinnitas, et Tallinna Sadama skandaaliga ei ole tema otsus seotud. Palo nentis, et see, mis sadamas toimub, tegi pigem otsustamise tema jaoks veelgi kergemaks. “Ma tõesti ei soovi töötada selles valitsuses, mida juhib Reformierakond,” nentis Palo.

Palo märkis, et ta oli ministrikohalt lahkumisele mõelnud juba pikemat aega, aga sellel nädalal Tallinna Sadamas lahvatanud altkäemaksuskandaal andis tema otsusele veelgi ühe tõuke.

Sotside juhatuse liige, kaitseminister Sven Mikser ütles Postimehele, et tema hinnangul peaks erakonna esimees Jevgeni Ossinovski olema valitsuse liige. Sotside juhatus võtab Ossinovski valitsusse mineku arutelu alla. Tema võimalik ministriks asumine ei pruugi tähendada seda, et ta asub Palo asemel ettevõtlusministri kohale, võimalikud on ka teised kombinatsioonid.

SDE volikogu kiitis eile heaks koalitsioonilepingu uuendamise. SDE jätkamist praeguses koalitsioonis koos Reformierakonna ja IRLiga toetas 35 volikogu liiget ning vastu oli 25.

Hetkel kuum