Eesti rikaste naiste esikümme

Maksim Liksutov ja tema eksabikaasa Tatjana, kellest sai pärast lahutust Eesti jõukaim naine.  Foto: Veiko Tõkman

Homme ilmub Äripäeva iga-aastane Rikaste TOP. Kes on selle tabeli põhjal Eesti kümme kõige rikkamat naist?

Rikaste TOPi naiste esikümme (number nime ees näitab kohta tänavuses TOP 500s, nime järel on toodud vanus)

21. Tatjana Liksutova, 3685,7 miljonit eurot 

Rahvusvahelise kontserni Transgroup­ Invest teine omanik Tatjana­ Liksutova on edetabelis kolmandat aastat järjest. Varem oli tema asemel Rikaste TOPis­ tema nüüdseks endine abikaasa­ Maksim Liksutov, kes tegi kiiret poliitkarjääri Moskvas ja kureerib Vene­maa pealinna transpordikorraldust. Tema tegevust on saatnud kahtlustused korruptsioonis, sest varem olid Liksutovi ärihuvid­ seotud muu hulgas ka Venemaa pealinna transpordikorraldusega­. Nende kahtluste kummutamist peetaksegi põhjuseks, miks Tatjana­ Liksutovast sai ühel hetkel Maksim Liksutovile kuulunud vara omanik.

Eesti Ekspress on kirjutanud­, et Maksimiga tutvus Tatjana modellitööd tehes. Jõhvis­ elanud­ Tatjana läks pärast kooli lõpe­tamist õppima meditsiiniõeks, kuid sattus hoopis moemaa­ilma tänu sellele, et Tallinna­ kesklinnas jalutades tuldi tema juurde ja tehti­ ettepanek hakata­ modelliks. Ta läks agentuuri­ EMA ja töötas juba nelja­ kuu pärast modellina Pariisis. Neli aastat käis tihe töö, mille katkestas Maksim, kes tegi talle ettepaneku jätta Pariis ja tulla Moskvasse.

47.  Evelyn Tihemets, 3256 miljonit eurot

Aastaid Eestis tegutsenud itaallase Ernesto Preatoni lähikondne, börsifirma Pro Kapital suuromanik. Kevadel sõlmis Pro Kapital Merko Ehitusega kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 ehituslepingu. Uus keskus tuleb Tallinna Peterburi maantee äärde kunagise Tallinna lihakombinaadi krundile Ülemiste keskuse vastu. Kaubanduskeskuse ehitus läheb maksma 70 miljonit ­eurot. Merkoga lepingu sõlmimise ajaks oli Pro Kapital leidnud rentniku 56 protsendile keskuse kaubanduspinnast.

82. Galina Ignatenko, 5731,3 miljonit eurot 

Eesti Mereagentuuri omanik. Ette­võtet juhib Eestis poeg Danil ja Venemaal poeg Aleksei Ignatenko. Eesti Mere­agentuuri rajas Galina abikaasa Sergei Ignatenko, kes suri 2005. aastal.

93. Tiina Mõis, 5827 miljonit eurot 

Investeerib oma valdusfirma Genteel kaudu väärt­paberitesse. Valdusfirmal oli ka osalus ettevõttes Green Clay Manufacturing OÜ, mis aga pankrotistus. 2012. aasta mais asutatud ettevõte tootis ja müüs biolagunevaid jahilaskmismärklaudu, eesmärk oli turustada neid Euroopas, eelkõige Skandinaavia turgudel. Mõisa äripartnerid olid Heldur Meerits, Ivar Siimar, Guido Kundla ja Raido Romaniv.

99. Meeli Leeman, 4825,8 miljonit eurot 

On koos abikaasa Urmasega lasterõivad tootva Lenne omanik. 21 aastat tegutsenud firma ekspordib 84% toodangust ning teenis mullu 22 miljoni eurose käibe juures 6,7 miljonit eurot kasumit.

102. Alle Vanaselja, 5125,2 miljonit eurot 

Kuulub NG Investeeringute suuremate omanike hulka.

121. Mari Tool, 3721,4 miljonit eurot    

Ettevõtja Toomas Tooli abikaasa. Kaks aastat tagasi sai seni Toomas Toolile kuulunud Baltplasti omanikuks. Seetõttu kukkus ka Toomas Tool rikaste edetabelist välja. Baltplast on ka börsifirma Arco Vara suurim omanik, samuti osanik börsifirmas Silvano.

141. Mai Kaarepere, 4817,5 miljonit eurot 

Päris Tartu Kommertspanga ja Hansapanga asutanud Rein Kaare­pere vara. Investeerib väärtpaberitesse.

148. Tiina Kirsme, 6216,7 miljonit eurot 

Harju KEKi enamusaktsionär, osalus kuulus mullu kevadel manala teele läinud Lembit Kirsmele. Harju KEK on börsifirma Harju Elektri suurim omanik 32% suuruse osalusega.

152. Merit Reigam, 2516,3 miljonit eurot 

Oli kuni 2013. aasta alguseni valdusfirma Solarbalt omanik. Solarbaltile kuulub plast- ja alumiiniumtoodete müüja Proplastik, mille­ asutaja ja varasem omanik oli endine korvpallur Taavi Reigam. 2000ndate keskel sai Proplastiku omanikuks Reigami tütar ­Merit ning Taavi jätkas ettevõtte juhina. Üle-eelmise aasta alguses sai Solar­balti omanikuks 2013. aasta alguses asutatud ettevõte ­Luderitz, mille omanik on advokaat Maidu Kaasik.

Eriväljaanne Äripäeva Rikaste TOP ilmub homme. Äripäeva tellijateni jõuab ajakiri tasuta kolme tööpäeva jooksul. Edetabelit saavad tellijad vaadata juba täna õhtul Äripäeva veebist.

Hetkel kuum