Mait Kraun • 13. oktoober 2015 kell 18:30

Wall Streeti pangad on teinud Hillary Clintonist miljonäri

Hillary Clinton  Foto: epa

Demokraadist presidendikandidaat Hillary Clinton armastab rääkida, kuidas ta hakkab presidendina vastu seisma suurpankade omavolile. Just need samad pangad on teinud temast aga miljonäri, kirjutab CNN Money.

Clinton teenis ainuüksi 2013. aastal erinevate kõnede pidamise eest Morgan Stanleys, Goldman Sachsis, Deutsche Bankis ja UBSis kokku 3,15 miljonit dollarit, selgub tema kampaania poolt avaldatud andmetest.

„Tema lähedus Wall Streeti suurimatele pankadele on selge, seda on tunda. See suhe on pikaajaliselt välja kujunenud ja hästi teada,“ ütles endine Marylandi kuberner Marin O’Malley.

Tõsi, Clinton on rääkinud paljude organisatsioonide ja gruppide ees. Wall Streeti pangad ja investeerimisfirmad moodustavad tema kõnedest saadud tuludest aga kolmandiku.

Ta teenis UBSile ja Goldman Sachsile kõnet pidades isegi rohkem kui abikaasa Bill Clinton. Goldman Sachs maksis Bill Clintoni New Yorgis 2013. aastal peetud kõne eest 200 000 dollarit. Hillaryle maksti samal aastal peetud kõne eest aga 225 000 dollarit.

„Kui teised kandidaadid tahavad sellest teha debatiteema, siis on neil piisavalt materjali,“ ütles Virginia Ülikooli Poliitikauuringute direktor Larry Sabato.

Tõsi, Wall Streeti pankadega on sidemed paljudel presidendikandidaatidel, eriti vabariiklaste seas. Seega pole Hillary Clinton ainus.

Hetkel kuum