Mait Kraun • 24. oktoober 2015 kell 9:30

Reedel vahetus maailma rikkaim inimene

Amancio Ortega  Foto: epa

Reedel vahetus maailma rikkaim inimene – hispaanlasest rõivaärimees Amancio Ortega tõukas troonilt Microsofti asutaja Bill Gatesi.

Ortega tõusis nii esmakordselt maailma rikkaimaks inimeseks, selgub Forbesi andmetest.

Rõivaste jaemüügiga tegeleva ettevõtte Zara asutanud Ortega varandus ulatus reede hommikul 79,8 miljardi dollarini (71,83 mld euroni), millega ta möödus Bill Gatesist. Meeste vahel on siiski tihe rebimine ja nende positsioonid reaalajas vahelduvad, laupäeval oli napilt ees jälle Gates.

Ortega ei ole sugugi nii tuntud kui Bill Gates. Viimastel aastatel on ta rikaste edetabelis pidevalt ettepoole rühkinud, sest tema ettevõttel läheb hästi ja see laieneb.

Hispaanlane on oma varanduse ise välja teeninud. Nimelt sündis ta 1936. aastal Hispaania kodusõja ajal vaesesse perre, kus ei olnud vahel ka piisavalt toitu laual. Teismelisena loobus ta koolis käimisest ning hakkas kulleriks.

Ortega lõi oma rõivatööstuse alles 40aastaselt. Kõigepealt kasvas ettevõte Hispaanias, laienes seejärel Portugali ja Prantsusmaale ning tänaseks on firma kasvanud rahvusvaheliseks.

Forbesi andmetel (eilse hommiku seisuga) suurenesid Ortega varad 24 tunniga 5,3 protsenti (4 miljardi dollari võrra). Suuresti oli see tingitud Zara emafirma Inditexi aktsiate kallinemisest. Viimase 10 aasta jooksul on Inditexi turuväärtus kasvanud 570 protsenti, mis on aitanud Ortegal rikaste edetabelis järk-järgult tõusta.

Hetkel kuum