Äripäev • 7. november 2015 kell 16:03

Lennupiletite kompenseerimiseks eraldati 6,2 miljonit

Peaminister Taavi Rõivase juhitav valitsus otsustas eraldada 6,2 miljonit eurot, et kompenseerida Estonian Airi klientidele ostetud piletid.  Foto: Andres Haabu

Valitsus otsustas täna erakorralisel istungil eraldada reservist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile 6,2 miljonit eurot, et kompenseerida Estonian Airi tegevuse lõpetamise tõttu reisijatele lennupiletid.

Ühtlasi volitas valitsus majandus- ja taristuministrit riigi esindajana otsustama aktsiaseltsi Estonian Air lõpetamist.

"Püüame Estonian Airi tegevuse viisakalt lõpetada. Tänan kõiki, kes on panustanud Estonian Airi tegevusse viimase 25 aasta jooksul," ütles majandusminister Kristen Michal täna toimunud pressikonverentsil. 

Majandusministeeriumi transpordiala asekantsler Ahti Kuningas lausus, et alates täna (laupäeval 7. novembril - toim) kella 16st on võimalik esitada nõudeid, et ostetud Estonian Airi lennupiletite raha tagasi saada. "Loomulikult võtab raha tagastamine aega. Saame lubada, et esimesed tagastused tulevad kuu pärast ja viimased kolme kuu pärast," lausus Kuningas.

Juba ostetud Estonian Airi piletite kompenseerimise kohta ütles Michal, et riik ei maksa raha juurde kui uus pilet läheb kallimaks ega nõua ka raha tagasi kui uus pilet läheb odavamaks.

Hetkel kuum