Vilja Kiisler • 8 detsember 2015

10 000 eurot ootab ülesnoppimist. Tuld!

Tarmo Tanilas  Foto: Eiko Kink

Tänavu on Eduka Eesti arvamuskonkursi raames ilmunud 14 kvaliteetset lugu, mis kandideerivad 10 000eurosele peapreemiale.

Eduka Eesti konkurssi korraldab Äripäev tänavu koos heade partnerite Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT ja Elioni, Combimilli ja ACE Logisticsiga neljandat hooaega ning ootab nagu varasematelgi hooaegadel originaalseid, teostavaid ja hästi argumenteeritud esituses ideid, mille rakendamine teeb Eestit edukaks – seda nii laias, sh ühiskondlikus mõttes kui ka mõnes konkreetses kitsamas valdkonnas.

Edukas Eesti

Äripäeva, Danske Banski, EMT ja Elioni, Tallinna Kaubamaja, ACE Logisticsi ja Combimilli arvamuskonkurss

Peaauhind: 10 000 eurot

Teine koht: 3000 eurot

Kolmas koht: 2000 eurot

Toimub: neljandat hooaega

Äripäeva peatoimetajal Meelis Mandelil on hea meel, et ettepanekuid muudkui laekub, nende seas mitu päris huvitavat. „Aga konkurss alles kestab ja võidutöö võib vabalt olla veel esitamata. 10 000eurone peapreemia on väike samm võitjale, kuid võib olla suur asi Eestile. Ega’s muud, kui sõrmed klaviatuurile ja – tuld!“ Ühtegi piirangut kirjutajatele ei kehti – kõigi head ideed on oodatud. Erilist heameelt teevad Äripäevale noored kirjutajad ja kõik n-ö raamist välja mõtted – peaasi, et kirjutaja ise oma mõttesse usub ja selle kasulikkust säravalt põhjendada suudab.

Ideed saavad teoks

Äripäev hoiab Eduka Eesti ideede saatusel pidevalt silma peal. Kolme hooaja jooksul on arvamuskonkursi ideedest kujunenud mõjukas ideevaramu, millest osa on juba teoks saanud või saamas. Näiteks esimese hooaja võiduidee õpetada kõik lapsed programmeerima juba lasteaias või algklassides on samahästi kui teoks saanud: digipädevuse kujundamine on saanud kõigi õppeainete osaks ning paljud koolid õpetavad programmeerimist juba esimesest klassist peale informaatikatundide raames.

Eelmine hooaeg paistis silma avarapilguliste visioonide poolest. Konkursile esitatud ideede üks keskne märksõna oli väljaränne: paljud autorid pakkusid välja vastuseid küsimusele, kuidas seda peatada, kuidas inimesi tagasi tuua – ning missugune peaks olema see Eesti, kus me kõik tahaksime elada.

Kolme hooaja jooksul on konkursi tase pidevalt tõusnud. Kui esimesel hooajal ja veel teiselgi ei saanud umbes poolest pakutud materjalist avaldamisküpset kaastööd, siis eelmisel aastal jäi avaldamiskünnise alla hinnanguliselt vaid viiendik pakutud tekstidest. Tänavu välja pakutud tekstidest on avaldamiskünnise alla jäänud vaid üksikud.

Arvamuskonkursil osalemiseks tuleb saata arvamusloo vormis kirjutatud tekst aadressil arvamus@aripaev.ee koos oma pildiga. Paberlehte mahub maksimaalselt 4500 tähemärki juttu, veebis on lubatud ka pikemad tekstid. Toimetus jätab endale õiguse tekste toimetada ja lühendada. 

Hetkel kuum