21 jaanuar 2016

Loodusturism teeks Eesti kuulsaks

Ülo Ese.  Foto: Erakogu

Looduslike muuseumide rajamine teeks Eesti maailmakuulsaks ja muudaks rohkesti külastatavaks turismimaaks, kirjutab 92aastane pensionär Ülo Ese.

Eesti on küll väike riik, kuid samas leidub Eesti looduses ainulaadseid loodusobjekte, mida mujal Euroopas ei leidu või on vähesel määral esindatud. See teebki Eesti väga huvitavaks turismiobjektiks maailmas. Eesti saaks turismist suurt tulu, mis tõstaks meie elatustaset. Turismiobjektide lähedusse tuleks rajada teenindusvõrk (söögi- ja ööbimiskohad) ja kaubanduslikud ettevõtted, kus pakutakse Eestis valmistatud kaupu.

Looduslik muuseum on üheteemaliste loodusobjektide kogum. Eestis on tulevikus loodetavasti kolm looduslikku muuseumi: Eesti Jääaja Looduslik Muuseum, Looduse Muutmise Looduslik Muuseum ja Kaali Meteoriidivälja Looduslik Muuseum. Looduslike muuseumide rajamise idee kerkis maailmas välja esimest korda Eestis (nagu Ameerika Ühendriikides rahvusparkide rajamise idee), kus on kõik eeldused looduslike muuseumide rajamiseks ja eksponeerimiseks.

Perspektiivne on Eestisse rajada jääaja looduslik muuseum, sest teiste maadega võrreldes on Eestis jääaja looduslikke objekte rohkesti. Jääaja loodusmälestisi külastataks bussiga, aga võiks ka helikopteriga. See on rikaste lõbu, mida nimetame lennuturismiks, ja oleks maailmas ainulaadne.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT ja Elioni, ACE Logisticsi, Combimilli ning Äripäeva arvamuskonkursi Edukas Eesti raames.

Autor: Ülo Ese

Hetkel kuum