Harry Tuul • 14. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Nordecon seljatas kohtus Arco Vara tütre

Nordeconi töötaja Tivoli elamurajooni ehitusplatsil.  Foto: Raul Mee, Äripäev

Ehitusfirma Nordecon sai teises kohtuastmes võidu Arco Vara kontserni kuuluva Tivoli Arendus OÜ üle, teatas firma börsiteates.

Kahe börsifirma vaidlus ulatub aastate taha. Nordecon ja Tivoli Arendus sõlmisid lepingu korterelamute ja nendega seotud välisrajatiste projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks Tallinna kesklinna piirkonnas 2012. aasta mais.

Nordecon lükkas süüdistuse ümber ning esitas 2013, aasta juunis vastukaaluks lepingust taganemise avalduse. Kolm kuud hiljem, 30. septembril 2013. aastal teavitas Arco Vara börsiteates, et tema kontserni kuuluv Tivoli Arendus on esitanud Nordeconi vastu nõude summas ligikaudu 1,9 miljonit eurot seoses ennetähtaegselt lõpetatud projekteerimis- ja ehitustööde töövõtulepinguga. Nordecon ei tunnistanud Tivoli Arenduse esitatud nõuet.

Tallinna ringkonnakohus jättis tänavu 8. jaanuaril muutmata Harju maakohtu eelmise aasta aprillist päruneva otsuse ja apellatsioonkaebuse rahuldamata. Toona tuvastas kohus, et leping on lõppenud, sest Nordecon taganes lepingust ning Tivoli Arendusel ei ole õigust realiseerida Nordeconist ehituslepingu tagatiseks antud pangagarantiid summas ligikaudu 1,3 miljonit eurot. Samuti mõisteti Nordeconi kasuks välja võlg ning viivis ligikaudses kogusummas 182 000 eurot.

Tivoli Arendus OÜ-l on võimalus esitada kassatsioonkaebus hiljemalt 8 veebruaril.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum