Äripäev • 27. jaanuar 2016 kell 4:00

Parim tohter pani äri kasvama

Mitmed tipparstid tegutsevad ettevõtjana.  Foto: Erik Prozes

Mitmed aasta parimad arstid on ka edukad ettevõtjad, kellest silmapaistvaima firma kasvatas aastaga käivet 50 korda.

Aasta lõpus tunnustasid mitmed haiglad oma parimaid töötajaid, jagades välja ka aasta arsti tiitleid. Meditsiiniuudised.ee tegid kokkuvõtte, kes olid parimad.

Suurematest haiglatest on erandiks TÜ Kliinikum, kes tunnustab parimaid töötajaid traditsiooniliselt maikuus, mil toimub kliinikumi konverents.

Ortopeed Vahur Metsna  

Ortopeed Vahur Metsna

Ida-Tallinna Keskhaiglas aasta arsti tiitli pälvis ortopeed Vahur Metsna, kes on haiglaga seotud ülikooli lõpetamisest saadik. Metsna kuulub Eesti Arstide Liitu, Eesti Traumatoloogide-Ortopeedide Seltsi ja Eesti Artroplastika Seltsi.

Talle kuulub ka 2007. aastal asutatud ortopeedikliinik OÜ Ortokliinik, mis on spetsialiseerunud varvaste, kanna ja labajalahaiguste ravile. Ettevõte teenis 2014. aastal 43 000eurose käibe juures 12 000 eurot ärikasumit. Näitajad kasvasid vastavalt 48 ja 21 korda. Mullu ootas omanik aastaaruande kohaselt 10% käibekasvu. Palgalisi töötajaid firmas ei olnud.

Metsna on varasest noorusest tundnud huvi meditsiinivaldkonna vastu - just 13aastaselt saadud ning raskelt paranenud põlvevigastus oli see, mis patsiendina pani meditsiiniga sinasõprust tegema ja elukutsevaliku otsust langetama.

Psühhiaater Anne Kleinberg  

Psühhiaater Anne Kleinberg

Parim Tallinna Lastehaigla arst 2015 oli psühhiaatriateenistuse juhataja Anne Kleinberg, kelle üks möödunud aasta panus oli seotud Laste Vaimse Tervise Keskuse avamisega Tallinnas Mustamäel.

Lisaks kuulub talle OÜ Kleinberg, mis tegeleb psühhiaatriateenuste pakkumisega. Eelmisel aastal ettevõttel tegevust ei olnud omaniku täiskoormuses doktorantuuris õppimise tõttu.

Kolleegid Tallinna Lastehaiglas, lastehaigla psühhiaatrid Kerstin Kõiva ja Ere Vasli hindasid Kleinbergi laia silmaringi, mitmekülgset ja vahedat mõistust ning tervikpildi nägemise võimet.

Gastroenetroloog Vadim Brjalin.  

Gastroenteroloog Vadim Brjalin

Lääne-Tallinna Keskhaigla aasta arsti tiitli pälvis gastroenteroloog Vadim Brjalin.

"Aasta arstiks valitud tohtrit iseloomustab silmapaistmine nii töös patsientidega kui teadlasena," märkis haigla juhatuse esimees Imbi Moks, tõstes esile fakti, et aasta tagasi kaitses Brjalin Tartu Ülikoolis edukalt oma doktoriväitekirja kroonilise C-hepatiidi teemal.

Talle kuulub ka toitumisõpetustega tegelev ettevõte Gastromedicum OÜ, mis kasvatas tunamullu käivet 500% võrra ning teenis 4420 eurose käibe juures 500 eurot ärikahjumit. Mullu plaanis firma omanik käibe kerkimist 10 000 euroni.

Vadim Brjalini teekond arstina sai alguse 1990. aastal, mil ta lõpetas S. M. Kirovi nimelise Sõjameditsiini Akadeemia. Lääne-Tallinna Keskhaiglas on ta töötanud alates aastast 2002.

Ortopeed Ants Kass (vasakul).  

Ortopeed Ants Kass

Põhja-Eesti Regionaalhaigla grand man 2015 oli ortopeediakeskuse juhataja Ants Kass, kes on haiglas töötanud alates 1980. aastast ja paigaldanud selle aja jooksul üle 6300 liigeseproteesi. Kolleegid iseloomustavad teda kui suure töövõimega ning mitmekülgset inimest. Olles aidanud paljusid Eesti spordimehi, hindab ta ka ise väga kõrgelt sporditegemist ning peab lugu heast muusikast.

Lastearst Tiina Nappa.  

Lastearst Tiina Nappa

Ida-Viru Keskhaigla parimaks arstiks 2015 aastal valiti lastearst Tiina Nappa. Nappa iseloomustuses kirjutab lasteosakonna õendusjuht Galina Vorobjova: dr Nappa töötab meeskonnas oskuslikult ning lahendab tööst tulenevaid probleeme nii kolleegide kui ka patsientide ja nende vanematega. Inimesena on ta abivalmis, usaldusväärne ja taktitundeline. Juhatajana tuleb hästi toime oma tööülesannetega ning ei jää kunagi ükskõikseks osakonna ees seisvate probleemide suhtes.

Nappa lõpetas Tartu Ülikooli 1990. aastal ning töötab Ida-Viru Keskhaiglas pediaatria vanemarstina alates 1996. a.

Hetkel kuum