Äripäev • 2. märts 2016
Jaga lugu:

Kinnisvaraturg ootab Koplis hinnatõusu

Kopli liinide detailplaneering  Foto: Tallinna linnavalitsus

Kinnisvarabüroode ekspertidest 54 protsenti prognoosib, et Tallinna linnaosadest tõusevad hinnad kõige tõenäolisemalt Koplis.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on Kopli tõusu oodatud juba kümmekond aastat, kuid plahvatuseks vajalik kriitiline mass pole käes. “Arendused venivad ning Põhjaväil on praegusel kujul pettumus. Koplist saab pealinna üks nooblimaid ja kallimaid piirkondi, kuid see võtab veel kümme aastat või rohkemgi,” rääkis Vahter.

1Partner Kinnisvara küsitlusele vastanud Eesti suuremate kinnisvarabüroode ekspertidest 75 protsenti leidis, et pealinna uusarenduste maht on optimaalne ning vastab nõudlusele. “See on tegelikult hea, et ei arendata liiga kiiresti ja palju korraga, ka Koplis, mis tõstaks kogu majanduse mullistumise riski. Kinnisvarasektoris on praegu stabiilne aeg, turg reguleerib end ise ja kõige tervislikum, kui see nii kestma jääks,” ütles Vahter.

Küsitlusele vastanutest nimetas kolmandik Tallinna ülehinnatuima piirkonnana vanalinna.

46 protsenti prognoosis, et Tallinna lähivaldadest kasvab edasi kõige kiiremini Rae vald, järgnesid Saue 15,4 ning Viimsi ja Harku 12,8 protsendiga.

Üldiselt hindas 64 protsenti küsitlusele vastanud ekspertidest, et tänavu jääb kinnisvaratehingute arv mullusega samale tasemele. Ka prognoosisid eksperdid, et hinnatase ei muutu. 77 protsenti ekspertidest ei oota, et buum vähemalt järgmise kolme aasta jooksul valdkonda ohustaks. Samas tunnetas viiendik vastanutest juba buumi tundemärke.

Jaanuaris tehtud küsitluses osales Eesti suuremate kinnisvarafirmade 39 eksperti.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum