Äripäev • 6. aprill 2016 kell 14:15

Üliõhuke ärimudel start-upi kiirteel

Kaidi Ruusalepp  Foto: Eiko Kink

Pärnu Finantskonverentsil esineb idufirma Funderbeam asutaja Kaidi Ruusalepp, kes tutvustab uusi trende kapitali kaasamisel firmade arengusse, kirjutab konverentsid.ee

Miks oled valinud start-up'i tee tavapärase palgatöö asemel?

Ma olin börsi ja EVK struktuurides töötanud juba 12 aastat. Kui tööl midagi eriti enam ei üllata, tuleb edasi liikuda. Ettevõtlusesse mineku soov oli mul juba ammu! Kuidagi kujunes nii, et sidusin oma varasemad töökogemused kokku ja asusin start-uppima. Ma olen selles karussellis olnud varsti 3 aastat ja kuigi on kohutavalt raske, siis ma pole kordagi kahetsenud.

Mis on Funderbeam?

Funderbeam on kõige lihtsamat võrdlust kasutades kasvuettevõtete börs. Meie platvormilt saab start-up-ettevõte kaasata kapitali ja teisalt investorid investeerida. Seda kõike üle maailma! Samade investeeringutega saab hiljem turul teha tehinguid (osta ja müüa). Kuna kasvuettevõtete kohta, eriti kui räägime tervest maailmast, on infot saada väga vähe või liiga korrapäratult, ehitasime valmis ka andmeanalüütika. Me oleme umbes nagu kasvuettevõtete Bloomberg.

Meie väljakutseks on olemasolev probleem, milleks on kasvufaasis ettevõtete investeeringute kättesaadavus (enamasti on pakkumised väga kohalikud ja ingelinvesteeringud algavad 10 000 eurost) ja teisalt selle investeeringu likviidsuse puudumine. Istud oma varajases faasis investeeringus sees seitse aastat, enne kui miskit juhtub. Kui üldse juhtub.

Loe edasi siit

Hetkel kuum