Targa büroos põrkusid põlvkonnad

13. aprill 2016, 18:45
Advokaadibürooga TARK jätkav Aare Tark tõdeb siiski, et on positiivne, kui õpilased temast targemaks saavad ja oma unistusi realiseerivad.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160413/NEWS/160419878/AR/0/Aare-Tark.jpg

Tark Grunte Sutkiene lagunes erinevate nägemuste tõttu büroo tuleviku suhtes.

Nii uue advokaadibüroo TGS juhtivpartner Hannes Vallikivi kui ka advokaadibürooga TARK jätkav Aare Tark ütlesid, et leppisid rahumeelselt kokku, et jätkatakse eraldi. Põhjuseks erinevad visioonid.

„Seal on kaheksa omanikku, paratamatult on nii, et need omanikud peavad olema ühel meelel selles, kuidas büroo peaks arenema ja kas peaks nii-öelda turgu võitma või vastupidi mingisuguseid teisi mudeleid kasutama,“ selgitas Vallikivi, öeldes, et kui sellist ühtsust pole, on lihtsam, kui igaüks tegutseb nii, nagu ise tahab. „Ja ega siis Aarel on ka oma tuumik tema ümber, nemad jagavad lihtsalt teistsugust visiooni,“ lisas Vallikivi.

Visioonide erinevused tulevad sellest, et Targast 15 aastat noorem Vallikivi ja temaga ühinenud partnerid tahavad olla uuenduslikumad. Möödunud aasta juunist sai Vallikivi Tark Grunte Sutkiene juhtivpartneriks ja ta proovis asju teha uutmoodi. Tema sõnul sai aga kõigile selgeks, et pigem tasub minna laiali ja tegutseda igaühel omamoodi. Tark rõhub aga advokaadibüroo 25 tegutsemisaasta jooksul loodud väärtustele ja selle ameti traditsioonilisusele.

„Võib-olla on neil mingeid põnevaid mõtteid, mida nad tahaksid realiseerida, aga advokaadi elukutse ja õigusteenus on ikkagi väga konservatiivne ja on ikkagi üks vanemaid elukutseid maailmas. Me peame väga selgelt pidama kinni nendest kõrgetest eetilistest tõekspidamistest, usaldusväärsusest kliendi ja advokaadi vahel ja me ei tohi kusagil siin olla kergemeelne või eksida nendes kategooriates,“ sõnas Tark ja lisas, et ka kliendid on neid tänu sellele väga kõrgelt hinnanud. 

Aare Tark näeb, et on tänase päeva loomulik osa, et advokaadid suurtest büroodest lahkuvad ja loovad oma uusi büroosid. Möödunud kuul lahkus näiteks Sorainenist neli advokaati, et luua oma butiik-büroo.

Tark Grunte Sutkiene advokaadibüroo jagunemise tulemusel jätkavad büroo 23 advokaadist 16 advokaati ja juristi TGS advokaadibüroos. Tark Grunte Sutkiene büroost lahkus ka Risto Vahimets, et jätkata partnerina büroos Raidla Ellex.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. April 2016, 18:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing