Kristel Härma • 13. aprill 2016 kell 15:45

Targa büroos põrkusid põlvkonnad

Advokaadibürooga TARK jätkav Aare Tark tõdeb siiski, et on positiivne, kui õpilased temast targemaks saavad ja oma unistusi realiseerivad.  Foto: Raul Mee

Tark Grunte Sutkiene lagunes erinevate nägemuste tõttu büroo tuleviku suhtes.

Nii uue advokaadibüroo TGS juhtivpartner Hannes Vallikivi kui ka advokaadibürooga TARK jätkav Aare Tark ütlesid, et leppisid rahumeelselt kokku, et jätkatakse eraldi. Põhjuseks erinevad visioonid.

„Seal on kaheksa omanikku, paratamatult on nii, et need omanikud peavad olema ühel meelel selles, kuidas büroo peaks arenema ja kas peaks nii-öelda turgu võitma või vastupidi mingisuguseid teisi mudeleid kasutama,“ selgitas Vallikivi, öeldes, et kui sellist ühtsust pole, on lihtsam, kui igaüks tegutseb nii, nagu ise tahab. „Ja ega siis Aarel on ka oma tuumik tema ümber, nemad jagavad lihtsalt teistsugust visiooni,“ lisas Vallikivi.

Visioonide erinevused tulevad sellest, et Targast 15 aastat noorem Vallikivi ja temaga ühinenud partnerid tahavad olla uuenduslikumad. Möödunud aasta juunist sai Vallikivi Tark Grunte Sutkiene juhtivpartneriks ja ta proovis asju teha uutmoodi. Tema sõnul sai aga kõigile selgeks, et pigem tasub minna laiali ja tegutseda igaühel omamoodi. Tark rõhub aga advokaadibüroo 25 tegutsemisaasta jooksul loodud väärtustele ja selle ameti traditsioonilisusele.

Risto Vahimets, Raidla Ellexi partner

Märksõnaks on konsolideerumine ja seda mitte ainult Eestis, vaid Balti regioonis tervikuna. Me võime nimetada seda ka korrastumiseks ehk tugevamad liituvad tugevamatega nii Baltimaades tervikuna kui ka Eestis.

Rahvusvaheliste firmade jaoks on Balti regioon paljuski üks majanduslik piirkond, kus õigusteenuse puhul eeldatakse võrdselt tugevat teenust kolmes riigis ühe nime all. Suurem muutuste ahel sai alguse eelmise aasta mais, kui kolme riigi tugevaimad advokaadibürood vormistasid oma uue liidu Ellexi nime all ja sellele järgnes mitme uue advokaadibüroo ühenduse loomine nii Eestis, Lätis kui ka Leedus.

Korrastumine ja muutuste protsess kestab tänini nii advokaatide, büroode kui ka büroode ühenduste tasandil.

„Võib-olla on neil mingeid põnevaid mõtteid, mida nad tahaksid realiseerida, aga advokaadi elukutse ja õigusteenus on ikkagi väga konservatiivne ja on ikkagi üks vanemaid elukutseid maailmas. Me peame väga selgelt pidama kinni nendest kõrgetest eetilistest tõekspidamistest, usaldusväärsusest kliendi ja advokaadi vahel ja me ei tohi kusagil siin olla kergemeelne või eksida nendes kategooriates,“ sõnas Tark ja lisas, et ka kliendid on neid tänu sellele väga kõrgelt hinnanud. 

Aare Tark näeb, et on tänase päeva loomulik osa, et advokaadid suurtest büroodest lahkuvad ja loovad oma uusi büroosid. Möödunud kuul lahkus näiteks Sorainenist neli advokaati, et luua oma butiik-büroo.

Tark Grunte Sutkiene advokaadibüroo jagunemise tulemusel jätkavad büroo 23 advokaadist 16 advokaati ja juristi TGS advokaadibüroos. Tark Grunte Sutkiene büroost lahkus ka Risto Vahimets, et jätkata partnerina büroos Raidla Ellex.

Hetkel kuum