Tõnu Pekk liituks kohe LHV indeksifondiga

26. mai 2016, 16:15
Uue pensioniühistu Tuleva üks asutaja Tõnu Pekk.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160526/NEWS/160529759/AR/0/AR-160529759.jpg

Uue pensioniühistu Tuleva üks asutaja Tõnu Pekk tervitab LHV plaani hakata pakkuma indeksifondi põhimõttel pensionifonde, millega ta oleks valmis kohe liituma.

„Super. See on väga hea uudis,“ hõiskas Pekk telefonis rõõmusõnumit kuuldes. Ja lisas siis, et see on justkui see, mida pangad tegema peaksid. Pekk vahetaks enda sõnul kohe oma senise fondi sellise vastu, millest LHV pensionifondide juht Andres Viisemann kirjutas LHV finantsportaali foorumis.

Pekk oli ka valmis kohe enda ümber olnud inimestelt küsima, kes neist oleks nõus LHV loodava fondiga liituma - juhul, kui Viisemann ei peaks teadma, kui suur on inimeste huvi selle vastu ja kas see ära tasub.

Indeksifondid maailmas laialt levinud

Kas siis Tuleva jääks tulemata? „Seda peaks liikmete käest küsima,“ vastas esimese ropsuga Pekk.

Ta loetles kolm põhimõtet, mille poolest Tuleva pensionifond erineb tänastest pensionifondidest. Esiteks kuulub fondivalitseja pensionikogujale endale, mis tähendab, et fondivalitseja ainus motivatsioon on oma pensionifondi kogujaid teenindada. Teiseks on see läbipaistev, mis tähendab, et juhtidel ei ole valikuvabadust ja fondid teevad täpselt seda, mida tingimused ette kirjutavad. Ning kolmandaks tehakse seda kõike võimalikult madala tasuga. „Kui turul oleksid sellised asjad olemas, siis ma arvan, et liikmed oleksid juba rahul,“ märkis ta.

Pekk lisas, et indeksifondid on ideena maailmas üsna läbitöötatud kontseptsioon. Paljudes arenenud riikides ei ole indeksifondi põhimõttel investeeritud mitte miljardeid, vaid lausa triljoneid. Tema sõnul kõik, kes tahavad indeksifondi teha, saaksid seda üsna lihtsalt turul n-ö olemasolevatest ehitusplokkidest luua. "Innustaksin neid mitte ainult mõtlema, vaid ka kohe tegema,“ rääkis Pekk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. May 2016, 16:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing