Brexit teeks Briti pensionäre vaesemaks

Briti rahandusminister George Osborne  Foto: epa

Suurbritannia rahandusministeerium hoiatas, et Brexit võib eriti valusalt lüüa Briti pensionäre, vahendab Bloomberg.

28-liikmelisest Euroopa Liidust lahkumine tooks ministeeriumi andmeil brittidele kaasa kasvava inflatsiooni, finantsturgude ebastabiilsuse ning langevad varade hinnad. See oleks valus finantshoop pensionäridele: ministeerium on arvutanud, et 65aastastele ja vanematele brittidele tähendaks see nende koguvara arvestades 170-300 miljardi naela suurust kahju.

„Pensionärid peavad mõistma, mis 23. juunil nende jaoks kaalul on,“ lausus Briti rahandusminister George Osborne. „Minu jaoks on olulised inimeste töökohad, eluolu ja elustandardid. Ma ei soovita midagi, mis seaks need kolm ohtu,“ lausus ta.

Brexiti pooldajad on Briti rahandusministeeriumit süüdistanud selles, et see võimendab Brexiti tagajärgi üle ning hirmutab seega valijaid. Sellest hoolimata näitavad Briti rahandusministeeriumi arvutused selgelt, et pensionäridele tuleks Brexit kahjuks. Pensionär, kellel on kõigi pensionäride võrdluses mediaanväärtuses eluase ning varad, oleks majanduslikult 18 000-32 000 naela võrra kehvemas olukorras kui praegu.

Ühtlasi tõuseks Suurbritannias inflatsiooni määr ministeeriumi andmeil 2,5 protsendi võrra, mis oleks samuti pensionäridele kahjulik.

Hetkel kuum