Sirje Rank • 27. mai 2016
Jaga lugu:

Saksa välisminister: eesmärk pole sanktsioone säilitada

Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier  Foto: EPA

Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier ütles täna Tallinnas Venemaa vastu kehtestatud sanktsioone kommenteerides, et eesmärk pole mitte sanktsioone säilitada, vaid Ukraina konfliktile lahendus leida.

Nii jätkatakse jõupingutusi ja hinnatakse olukorda siis, kui juunis-juulis jõuab kätte aeg otsustada, kas sanktsioone pikendada või mitte.

Minister ei olnud siiski Minski lepingu tingimuste täitmise suhtes kuigi optimistlik. „Sellega on palju probleeme,“ möönis Steinmeier ühisel pressikonverentsil Eesti välisministri Marina Kaljurannaga.

Ent muud alternatiivi kui läbi räägitud poliitiline lahendus Ukraina konfliktile ei ole, rõhutas Saksa minister. "Sõjalist alternatiivi konflikti lahendamiseks ei ole," ütles ta. Nii tuleb seda vaevalist ja keerukat teed jätkata.

Steinmeier viitas ka, et lääneriikidel on vaja Venemaa abi selliste konfliktide lahendamiseks nagu Süürias ja Liibanonis. Eeskujuks on Iraani tuumakõnelustel koostöös Venemaaga saavutatud kokkulepe.

„Ma olen realist – me vajame samu konstellatsioone ka Süürias ja Liibüas edu saavutamiseks,“ ütles Steinmeier.

NATO ja Venemaa dialoogi taastamine toimub Steinmeieri sõnul väga vaevaliselt, kuid on ministri sõnul vajalik, et vähendada vastastikuse valearvestuse riski.

Jaga lugu:
Hetkel kuum