Mait Kraun • 11. juuni 2016 kell 11:45

Warren Buffettiga lõunatamise eest käidi välja rekordsumma

Warren Buffett  Foto: EPA

Warren Buffettiga lõunatamiseks korraldatud heategevusliku oksjoni parima pakkumise tegi anonüümseks jääda soovinud annetaja, kelle pakutud hind kordas rekordit – täpselt sama summa käidi Buffettiga lõunatamise eest välja 2012. aastal.

Reede õhtul kogunes rahvas San Franciscos toimuvale oksjonile. Oksjon algas pühapäeval ning reede pärastlõunaks oli kõige kõrgem pakkumine juba 2,8 miljonit eurot, selgub EBay kodulehelt. Suurima pakkumise 3,46 miljonit dollarit tegi anonüümne annetaja, vahendab Bloomberg.

85aastane Buffett on heategevuslike lõunasöökidega kogunud alates 2000. aastast juba rohkem kui 20 miljonit dollarit. Raha läheb Glide’ile, mis tegeleb kodutute ja vaeste aitamisega.

Kõige kõrgema panuse teinud inimene ja seitse tema kaaslast saavad võimaluse Buffettiga koos einestada. Lõunasöök toimub traditsiooniliselt New Yorgi Smith & Wollensky liharestoranis. Varasemate võitjate seas on olnud fondihaldur David Einhorn ning portfellihaldur Ted Weschler, viimane liitus lõpuks ka Buffetti Berkshire Hathawayga.

„Tänane päev oli meie jaoks väga rõõmus ja õnnelik,“ ütles Glide’i kaasasutaja Cecil Williams. „Me usume, et see on üks parimaid asju, mis meiega juhtunud on.“

Glide on organisatsioon, mis pakub kodututele iga päev 2000 tasuta einet. Peale selle pakutakse meditsiiniteenuseid ning aidatakse ka naisi, kes kannatavad koduvägivalla tõttu.

Selle aasta lõunasöögi hind oli 47 protsenti suurem kui eelmisel aastal, kui oksjoni võitis Hiina Dalian Zeus Entertainmenti juhatuse esimees Zhu Ye.

Hetkel kuum