Äripäev • 27. juuli 2016 kell 6:20

Leedo müüb oma Regula riigile

Saaremaa Laevakompanii müüb Tallinna Sadamale parvlaeva Regula.  Foto: Veiko Tõkman

Saaremaa Laevakompanii müüb Tallinna Sadamale parvlaeva Regula, millest saab varulaev tagamaks katkematut parvlaevaliiklust Eesti suursaarte ja mandri vahel alates oktoobrist.

Regula on varem seilanud nii Virtsu-Kuivastu kui ka Rohuküla-Heltermaa liinil.

Ostja ehk Tallinna Sadamale kuuluva TS Laevade juhatuse esimees Kaido Padar ütles, et pakkumised jäid 4-6,5 miljoni euro vahele. „Oli laevu, millel puudus jääklass, oli laevu, mille investeerimise vajadus ulatus paari miljoni euroni. Ühe laeva välistasime puhtalt selle pärast, et ta ei sobinud praeguste kaldarampidega,“ lisas Padar

Padar lisas, et tehaste ehitusgraafikud on äärmiselt pingelised ja seetõttu jätkatakse läbirääkimisi, et riik suudaks tagada mitme rendilaeva olemasolu.

Majandusministeeriumi ja TS Laevade sõitjateveo avaliku teenindamise leping näeb ette, et 24 tunni jooksul peab vedaja tagama varulaeva, kui mõnda neljast parvlaevast peaks tabama rike või tõrge.

1971. aastal ehitatud Regula mahutab 400 reisijat ja 80 sõiduautot. Vjatšeslav Leedole kuuluv Saaremaa Laevakompanii ostis Regula 1997. aastal, makstes selle eest tänases vääringus 2 miljonit eurot.

Laev antakse TS Laevade kasutusse oktoobris.

Hetkel kuum