Hansabuss valmistub Lätit vallutama

26. august 2016, 12:45
Hansabussi juhatuse liige Neeme Tammis.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160826/NEWS/160829780/AR/0/AR-160829780.jpg

Hansabuss ostis Läti bussiettevõtte Tukuma Auto enamusosaluse.

Hansabuss omandas 91protsendilise osaluse Läti ettevõttes Tukuma Auto SIA, mis lisaks bussitranspordi teenustele Lätis pakub ka riigisiseseid ja rahvusvahelisi maanteetranspordi teenuseid.

Tehinguga kasvab Hansabussi turuosa Lätis konkurentsile avatud avaliku bussiliiniveo ja tellimusvedude segmendis hinnanguliselt 10 protsendini.

Strateegiline käik

Hansabussi juhatuse liikme Neeme Tammise sõnul on tegu strateegilise otsusega, sest 2020. aastal avaneb Läti bussitransporditurg. "Vahepeal on plaan õppida lähemalt tundma Läti turu eripärasid ja arendada kohalikku kompetentsi. Plaanime veel Lätis laieneda nii tellimusveo kui ka liiniveo segmendis, samuti näeme potentsiaali Leedu turul,“ ütles Tammis.

Tukuma Auto senine suuromanik ja juhatuse liige Ilgvars Kalninš avaldas lootust, et eelkõige võidavad sellest tehingust reisijad.

Kalninš jätkab Tukuma Auto nõukogus ja jääb ettevõttega aktiivselt seotuks. Ettevõtte teine juhatuse liige Maris Lipkins jätkab samal kohal. Tukuma Auto ostuga tegevust laiendanud Hansabussi Läti äriüksust asub juhtima Hansabuss Eesti praegune tegevjuht ja juhatuse liige Sergei Vahnitski. 

Tukuma Auto konsolideeritud käibe prognoos järgmiseks aastaks on üle 3 miljoni euro. Ettevõtetes töötab hetkel 72 inimest, järgmisest aastast kehtima hakkavate uute avalike liinivedude lepingute teenindamiseks kahes maakonnas saavad täiendavalt tööd 37 bussijuhti ja kontoritöötajat, millega ettevõtte töötajate arv kasvab 109 inimeseni. 

Koos tellimusvedusid teostava tütarettevõttega Hansabuss Latvia suureneb Hansabussi Läti äriüksuse aastakäive seega ligi 4 miljoni euroni, töötajate arv 135 inimeseni ning masinapark 85 sõidukini. Nii konkurentsile avatud avalike lokaalsete liinivedude kui ka tellimusvedude turul kasvab Hansabussi turuosa Lätis hinnanguliselt 10 protsendini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2016, 12:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing