Ilvese varemetel kasvatab äri endine investor

09. september 2016, 07:30
Endine Ilves-Extra investor Gerhard Eberle näitab päästevesti, mida tema ettevõte toodab.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160909/NEWS/160909989/AR/0/eberle.jpg

Kuigi Ilves-Extra läks pankrotti, tegutseb Tartus Riia ja Kastani tänava ristil samades ruumides, samas valdkonnas ja osaliselt samade töötajatega edasi endise investori Gerhard Eberle äri.

Neljandal korrusel jätkab tootmist nii Gerhard Eberle ISC International OÜ kui ka Arvo Kivikase juhitav väikeettevõte Quality Labor Manufacturing. Mõlemas ettevõttes on tööd leidnud mitu endist Ilves-Extra töötajat. Mõlemal ettevõttel kasvasid möödunud aastal nii käive kui ka kasum.

Aastal 2011 müüs Ilves-Extra oma kaubamärgi ISC laenu katteks Gerhard Eberle ettevõttele OÜ Pakpoord. Nüüdseks toodetakse sama kaubamärgi all tooteid ka samas hoones, kus varem tegutses Ilves-Extra. „Kogu see Eberle ja Ilvese seos on ju ka see, et juba varem läks Eberlele üle Ilvese kaubamärk ja nüüd hiljem ka kauplused. Pärast pankrotti ka paljud Ilvese töötajad on leidnud töö Tartus samas hoones kaks korrust kõrgemal – Gerhard Eberle juures. Eberle jätkab sama suunda, sama kaubamärgi all, aga oma strateegiaga. Tal on väidetavalt plaanis investeerida seadmetesse ning ka müüa teisiti,“ kirjeldas Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu juhatuse esimees Meelis Virkebau toimunut.

Gerhard Eberle (Ilvese ja ISC kaubamärkide praegune omanik) ajab oma äri edukalt

Eberle äri õitseb

Gerhard Eberle on kogemustega ärimees, kel hea vaist ja suur kogemustepagas. Kivikase ebaedu on talle tekskstiilivaldkonnas kaarte kätte mänginud. Kuigi Eberlele kuulub Ilves-Extra kaubamärk, siis praegu ta selle kaubamärgi alt ei tooda. Eberlele kuuluva ISC International OÜ põhifookus ongi just kõrgehinnaliste purjetamisrõivaste ja -tekstiili disainimine, tootmine ja eksportimine.

„Toodame tekstiili Spindriftile (professionaalne purjetamismeeskond – toim), kes jahib ümbermaailmapurjetamise maailmarekordit. Lisaks on meile esitatud tellimusi The White Pearli jaoks, mis on maailma suurim purjelaev,“ loetles Eberle ISC Internationali lühikese tegutsemisaja töövõite.

Edul on mitu põhjust. Kogenud töötajad, suured investeeringud uusimasse õmblus- ja lõikustehnoloogiasse ning Eberle isiklik kontaktvõrgustik, mis on pikaajalise purjetamiskarjääri jooksul üle Euroopa tekkinud.

Viimase tõestuseks on ISC löönud käed ka Saksa purjetamisrõivaste hiiu Marinepooliga, tänu millele valmivad kogu Marinepooli tootedisain ja kõik prototüübid Tartus. „Siit tellides on neil selge ülevaade materjalikulust, valmimisajast. Samuti säästavad nad kõvasti logistikakuludelt,“ selgitab Eberle.

Ta viitab sellele, et varem tuli Marinepooli toodang Hiinast, kus asjad kaugeltki nii operatiivselt ei jooksnud. ISC Internationali käive oli möödunud aastal 680 000, kasum 181 000 eurot. „Kasvame väga kiiresti,“ sõnas Eberle. Ta usub, et sel aastal võib käive kasvada kuuele miljonile. „Hakkame arendama ja tootma päästeveste, kinnitame kanda militaarturul ning mujalgi,“ avaldas Eberle ettevõtte tulevikuplaane.

Kivikas plaanib fööniksina tuhast tõusta

Kuid ka Kivikas ei istu käed rüpes, vastupidi. Ta on asutanud uue firma, samas valdkonnas. „Ta tahab tuhast tõusta ja uuesti alustada,” rääkis Samelini tegevjuht ja suuromanik Leida Kikka. "Ma ütlesin talle, et mina tema vanuses sellist asja ei teeks. Aga tema ütles, et ei taha jääda koju, suu ja silmad häbi täis. Mina oleksin tõmmanud uttu ja unustanud kogu asja, aga tema mitte. Ta alustab vist 5–6 inimesega, sest ei taha häbiga koju jääda."

Samelini omaniku Leida Kikka sõnul kavatseb Arvo Kivikas äriga otsas peale hakata ja pankrotituhast jälle üles tõusta
Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. September 2016, 23:11
Otsi:

Ava täpsem otsing