Bigbankis tarbimislaenude buum

Bigbank andis aasta esimese 9 kuuga välja 37% rohkem väikelaene kui eelmise aasta samal perioodil ning näeb jätkuvat tõusu.   Foto: PantherMedia/Scanpix
21. oktoober 2016 kell 10:33

Bigbank andis aasta esimese 9 kuuga välja 37% rohkem väikelaene kui eelmise aasta samal perioodil ning näeb jätkuvat tõusu.

Bigbank AS Eesti maajuhi Andrus Kuusi sõnul on Eesti tarbimislaenude turul võrreldes Euroopa Liidu maade keskmise näitajaga potentsiaal kahekordistuda.

Eesti Panga statistika andmetel oli väikelaenude intress tänavu suvel 4,66 protsendipunkti võrra väiksem kui eelmise aasta samal perioodil.

Vahemikus 2014 kuni 2016 langes keskmine intress üle 12%.

Tema sõnul on kõikide laenutoodete müük sel aastal märkimisväärselt kasvanud ning pank näeb kuni 20% tõusu ka järgmiseks aastaks. Eesti väikelaenuturg moodustas 2014. aastal 3,04% SKP-st, samas oli Euroopa Liidu maade keskmine näitaja 6,45% – seega on siinse turu mahul Kuusi sõnul potentsiaali vähemalt kaks korda suuremaks kasvada.

„Kõige suurema hüppe tegi meie koduturu portfellis autolaen, mis kasvas 74% võrra,“ märkis Andrus Kuus. „Eelmisel aastal laenuportfelli lisandunud remondilaenu müüsime 2016. aasta esimese kolme kuuga kaks korda rohkem kui 2015. aasta viimase kuue kuuga. Aasta viimaste kuude suhtes oleme samuti positiivselt meelestatud.“

Hetkel kuum