Äripäev • 26. oktoober 2016 kell 9:24

Mainori juhiks saab Kadi Pärnits

Sotsiaaldemokraat Kadi Pärnits 2009. aastal Tallinna linnavolikogus koos erakonnakaaslase Jaak Juskega.  Foto: Andres Haabu

Mainori nõukogu kinnitas ettevõtte uueks juhatuse esimeheks Kadi Pärnitsa.

Seni kontserni kuuluva Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor nõukogu tööd juhtinud Kadi Pärnits rõhutas eesmärkidest rääkides vajadust tugevdada grupi kui terviku juhtimist. “Kuigi Mainor on viimastel aastatel pälvinud enim tähelepanu seoses Ülemiste City arendamisega, kuulub kontserni kokku 19 eri valdkondades tegutsevat ettevõtet,” selgitas Pärnits.

Mainori asutaja ja nõukogu esimehe Ülo Pärnitsa sõnul on tegemist pikalt planeeritud otsusega. “Olen kindel, et kokkuvõttes täiustub oluliselt ka kogu Ülemiste City ärilinnaku teenuspakett ning tekib terviklikum keskkond, kus on hea areneda nii Mainor gruppi kuuluvatel kui kõigil teistel linnakus tegutsevatel  ettevõtetel,” lisas Ülo Pärnits ning rõhutas eriliselt vajadust teadus- ja arendustöö tegevuste paremaks koordineerimiseks.

Kadi Pärnits on olnud Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees, X riigikogu liige ja õppejõud. Kevadel 2015 kaitses ta oma doktorikraadi Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas.

Mainor on Eesti kapitalile kuuluv arendusfirma, mille käive oli mullu 18 miljonit ja puhaskasum 4,6 miljonit eurot. Mainori nõukogusse kuuluvad Ülo Pärnits, Guido Pärnits, Sten Pärnits, Rein Suurväli, Toomas Saal ja Dalia-Felicita Üksvärav.

Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele 19 tütar- ja sidusettevõtet, kus kokku töötab ligi 250 inimest.

Läbi aegade on Mainori tegevusteks olnud koolitamine, konsulteerimine ja arendustegevused. Hetkel on Mainori põhitegevuseks Ülemiste City ärilinnaku arendamine ning gruppi kuuluvate ettevõtete tegevuse strateegiline juhtimine.

Hetkel kuum